- Hoşgeldiniz

(YHT) Projesi’nin İzmit kent içi geçişinde ses önleyici bariyerler yerleştiriliyor

(YHT) Projesi’nin İzmit kent içi geçişinde ses önleyici bariyerler yerleştiriliyor sitemize 24 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 956 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 (YHT) Projesi’nin İzmit kent içi geçişinde ses önleyici bariyerler yerleştiriliyor

İstanbul- Ankara arasında sefer yapacak olan ve bu yıl 29 Ekim’de Cumhuriyet’in ilanının 90’ıncı yıldönümüne yetiştirilmeye çalışılan Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi’nin İzmit kent içi geçişinde, yerleşim birimlerindeki konutların etkilenmemesi amacıyla sesi önleyici bariyerler yerleştiriliyor.

İstanbul- Ankara arasındaki tren yolculuğunu 3 saate indirecek olan Yüksek Hızlı Tren Hattı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yetiştirilmesi planan YHT hattının bu tarihte bitirilmesi için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da sık sık bölgeye gelerek inceleme yapıp bilgi aldığı hattın özellikle Cumhuriyet Mahallesi İzmit Plaj yolu geçişinde çok sayıda bina bulunuyor. Daha önce konut sakinlerinin, hızlı tren geçişinde nasıl bir gürültü ortaya çıkacağını sormaları, ayrıca buradaki binaların çoğunluğunun 17 Ağustos 1999 MarmaraDepremi’nden önce yapılması nedeniyle etkilenip etkilenmeyeceğinin cevaplandırılmasını isterken, DDY’nin gürültünün önlenmesi amacıyla bu bölgede ses bariyerleri konulacağını bildirdi. Çalışanlar, ses bariyerlerinin montajına başlandığını, ayrıca İzmit Gar binası yanına da yanında da Yüksek Hızlı Tren Teknik binası inşa edilmekte olduğunu bildirdi

hizli_tren

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz