- Hoşgeldiniz

Unutulmadılar! Deniz Gezmiş ve Arkadaşları İzmit’te de Anıldı

Unutulmadılar! Deniz Gezmiş ve Arkadaşları İzmit’te de Anıldı sitemize 07 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.891 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Unutulmadılar! Deniz Gezmiş ve Arkadaşları İzmit’te de Anıldı

izmit’te Emek ve Demokrasi Platformundan oluşan 300 kişilik gurup Deniz Gezmiş,Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı ölümlerinin 41’inci yılında andı.

Belediye İş Merkezi önünde biraraya gelen grup yürüyüş yolu boyunca “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Yaşasın Hakların Kardeşliği”, “Katil ABD Ortadoğu’dan defol” diye sloganlar attı. Demokrasi Parkı’na kadar yürüyen grup arasından üç genç burada ahşaptan yapılmış daracağının ipini boyunlarına sembolik olarak geçirip şiirler okudu. Emek ve Demokrasi Platformu adına konuşan Adem Korkmaz yoldaşların idam edilerek katledişlerinin 41’inci yılında andıklarını belirterek şunları söyledi:

“Bugün Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan ve onların can yoldaşı Halit Çelenk’i anıyoruz. Onların şahsında, dünyada ve ülkemizde, sömürüye ve baskıya boyun eğmeyerek yaşamını yitirmiş bütün mücadele yoldaşlarmızı saygı ile anıyoruz. Mazlumların bedenlerini ortaya koyan dirençleri, bugünün gençliğine direnç kazandırmaya ve yol göstermeye devam ediyor. Yoldaşlarımıza sözümüz var. Umudu büyüterek geleceğin sınıfsız ve sömürüsüz dünyasını mutlaka kuracağız” diye konuştu.

Grup anmanın ardından sessizce dağıldı.

daragaci

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz