- Hoşgeldiniz

Uğur Dündar, Hükümeti Topa Tuttu “Büyük Kürdistanı Kuruyorlar”

Uğur Dündar, Hükümeti Topa Tuttu “Büyük Kürdistanı Kuruyorlar” sitemize 25 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 530 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Uğur Dündar, Hükümeti Topa Tuttu “Büyük Kürdistanı Kuruyorlar”

Gazeteci- yazar Uğur Dündar, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde Medya Mensupları Derneği’nin konuğu oldu

Açılış konuşmalarının ardından ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’, ‘Adam gibi adam’ sloganları ile kürsüye çıkan Uğur Dündar, suni gündemlerle toplumun oyalandığını, iki yıldır mesleğinden uzak tutulmaya çalışıldığını öne sürdü.

‘BARIŞ SÜRECİ DEĞİL, İSRAİL İÇİN’

“Bu süreç; Erdoğan yada İmralı’daki Öcalan tarafından ortaya atılmış bir süreç değildir. Doğrudan ABD ve İsrail’in ortaya attığı, İsrail’in güvenliği için uygulanan bir projedir, dayatmadır” iddiasında bulunan Dündar, şunları söyledi:

“Erdoğan ve Öcalan’a bu rol verilmiştir, onlarda bu rolü, milleti aldatarak oynamaktadır. Bunların amacı ileride Kuzey Irak’takine benzer federatif bir yapı kurmak, Suriye’yi de buna dahil edip, büyük Kürdistan’ı kurmak istiyorlar. Bu plan batı medyasında yıllardır söyleniyor. Büyük Kürdistan’ın patronu da Barzani olacak. Çünkü Barzani, ABD’nin en sadık kulu, İsrail’in güvencesidir. Bunu bilin ve bu oyunun farkına varın. Kuzey Irak’taki petrol zenginliğini bize havuç olarak gösteriyorlar, ama bu petrolü sömürecek olan yine emperyal güçlerdir. Ortadoğu’daki Müslüman Kardeşler eksenine güvenemedikleri için böyle bir Kürdistan Federasyonu kurmanın peşindeler. Bu federasyon arkasını kime dayayacak? Tabi ki bölgenin en büyük askeri potansiyeline sahip Türkiye’ye dayayacak. Çünkü Barzani tek başına ne Irak’a ne de diğer Şii ülkelerin yönetimlerine kafa tutamaz. Dolayısıyla sırtını Türk askerine dayayıp, Türkiye’nin başını beladan başka belaya sokacak. Bunun adı barış, çözüm süreci değil. TC üniter yapısının çözülüm sürecidir.”

‘EKRANLARA DÖNÜYORUM’

Daha sonra  söz alan Atilla Sertel son olarak “Uğur Dündar’ı ekranlarda ne zaman görüyoruz?” sorusuna yanıt istedi. Dündar da “Adı pek duyulmamış yeni bir kanalda, bir babayiğit çıktı ‘Gel burada haberleri özgürce yap ve sun’ dedi. ‘Seyrederim’ derseniz ona göre adım atayım. Mesaj alınmıştır. Sizin için varım. Ne yaptıysam sizler için, ne yapacaksam yine sizler için” diye konuştu.

ugur_dundar

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :