- Hoşgeldiniz

Ücretsiz Yaz Spor Okulları başlıyor

Ücretsiz Yaz Spor Okulları başlıyor sitemize 21 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 735 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ücretsiz Yaz Spor Okulları başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun talimatıyla geçen yıl başlatılan ve sporun tabana yayılması hedefiyle yola çıkan Spor Okulları yaz ayında da çocukların hizmetinde olmaya devam edecek. Yaz boyunca 16 spor branşında ve ücretsiz olarak hizmet verecek olan spor okulları 21 Haziran Cuma günü başlıyor. 7-15 yaş arasındaki çocukların yararlanabileceği spor okulları yaz aylarında çocukların spor yaparak vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı olacak.

UZMAN EĞİTMENLER GÖZETİMİNDE

Çocuklar okulların kapalı olduğu dönemde yine spor yaparak vakitlerini en iyi şekilde değerlendirebilecek. Kocaeli’nin dört bir yanında faaliyet gösterecek olan Yaz Spor Okulları iki ay boyunca devam edecek. Uzman beden eğitimi öğretmenleri gözetiminde gerçekleşecek olan derslerde çocuklar haftanın en az iki günü spor yapma imkânı yakalayacak.

SON BAŞURU TARİHİ 1 TEMMUZ

Yaz okullarına katılmak isteyenler için başvuru süresi ise devam ediyor. Yaz Spor Okulları için başvuru formları Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Şube Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi’ne ait spor tesisleri ve kurs açılan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı birimlerden temin edilebiliyor. Vatandaşlar, başvuru formlarına Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.kocaeli.bel.tr adresi üzerinden de ulaşabilir. Kayıtlar başvuru formu alınan tüm tesislere yapılabilecek. Başvuru süresi 1 Temmuz Pazartesi günü sona erecek.

16 BRANŞTA EĞİTİM

Yaz Spor Okulu öğrencileri atletizm, basketbol, futbol, güreş, halk oyunları, hentbol, jimnastik, judo, karate, masa tenisi, satranç, tekvando, tenis, izcilik, voleybol ve yüzme gibi 16 branşta eğitim alacak. Yüzme branşının dersleri Büyükşehir Belediyesi’nin Körfez Sanayi Mahallesi Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz