- Hoşgeldiniz

Türkiye, ABD’den 8 buçuk milyon Dolar’lık gaz bombası ve plastik mermi satın aldı

Türkiye, ABD’den 8 buçuk milyon Dolar’lık gaz bombası ve plastik mermi satın aldı sitemize 22 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 750 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye, ABD’den  8 buçuk milyon Dolar’lık  gaz bombası ve plastik mermi satın aldı

 

Türkiye, 15 ay içinde ABD’den bedeli 8 buçuk milyon Dolar’ı bulan gaz bombası ve plastik mermi satın aldı

Gezi Parkı olaylarında, polisin kullandığı gaz bombalar ve plastik mermileri Türkiye’ye satan ülkeler içinde ABD’nin de olduğu ortaya çıktı. ABD’nin Pennsylvania eyaletine bağlı Homer Kenti’nde bulunan bir Amerikan şirketinin Türkiye’ye sattığı gaz bombaları ve plastik mermilerin satış belgelerine ulaştı. ‘Nonlethal Technologies’ adlı Amerikan şirketi, Ekim 2011 ile Aralık 2012 tarihleri arasında geçen 15 aylık sürede, Türkiye’ye yaklaşık 8 buçuk milyon Dolar’lık gaz bombası, plastik mermi ve bunları ateşlemeye uygun silah sattı.

TÜRKİYE EN İYİ MÜŞTERİSİ

Belgelere göre Türkiye, ‘Nonlethal Technologies’ adlı kimyasal silah ve plastik mermi üreten Amerikan şirketinin en iyi müşterileri arasında en üst sırada. Şirket, Ekim 2011 ile Aralık 2012 tarihleri arasında, Çin Halk Cumhuriyeti’ne 380 bin, Panama’ya 80 bin, Şili’ye de 43 bin Dolar’lık gaz bombası ve plastik mermi satışı yaptı.

Ancak, Türkiye’nin gaz bombası ve plastik mermi için harcadığı para, öteki ülkelerle kıyaslanamayacak kadar çok. Türkiye’nin, 15 aylık dönemde gaz bombaları ve plastik mermiler için şirkete ödediği para tam olarak 8 milyon 396 bin 992 Dolar.

polis-gaz-bombasi

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz