- Hoşgeldiniz

Türkiye 11. yüzyıldan itibaren vatan

Türkiye 11. yüzyıldan itibaren vatan sitemize 20 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 437 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye 11. yüzyıldan itibaren vatan

Kocaeli Kitap Fuarı’nın konuklarından biri de İsmet Özel oldu. Düşüncelerini aktarırken her başlangıcın aynı zamanda son olduğunu söyleyen Özel, dünyada iki medeniyet olduğunu ve bunlardan birinin batı diğerinin Türk medeniyeti olduğunu savundu.

 

Söyleşisine selavat ardından da İstiklal Marşının 10 kıtasını ayakta okuyarak başlayan Şair-Yazar İsmet Özel ‘Başlangıç Sondur’ adlı söyleşisinde sıra dışı üslubuyla kitapseverlerle buluştu. İnsanların her ne olursa olsun, neyin neresinde olduğunu, hangi vakitte olduğunu merak etmesi gerektiğini ifade eden Özel, “Şu anda Türkiye’de bu soruları ciddiyetle sormaktan alıkonulmuş insanlar yaşıyor. Bu insanlar her kötü dersi rahatlıkla kabul edebiliyor” ifadelerini kullandı.

 

Ülkemizin İslam ülkesi olup olmadığının ciddi bir mesele olduğunu kaydeden Özel, “Türkiye Cumhuriyeti bir İslam devleti olarak kurulmuştur. Bu sınırlar 11. yüzyıldan itibaren vatan kılınmış yerlerdir” dedi.

 

Türkiye’nin bileğinin hakkıyla devletini kuran iki devletten biri olduğuna dikkat çeken Özel” Dünya’da batı medeniyetinin ötekisinin Türk’tür. Bize kim olduğumuzu ancak yaratan söylemiştir. Allah bize bir şey vaat etmişse bunları fark edip sahip çıkmamız şart.

Birileri bize planlar yürütüyorsa ve bu planlar hazır olarak kabul ettiriliyorsa işimiz iş. Burada neyi kaybettiğimizi hatırlamamız lazım. Türkiye’nin varlığı Dünya sisteminin bir yerinde ilişmesiyle mümkün olur” dedi.

ismet-ozel

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz