- Hoşgeldiniz

Tüm Taraftarlardan Çarşı’ya destek

Tüm Taraftarlardan Çarşı’ya destek sitemize 17 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 386 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Tüm Taraftarlardan Çarşı’ya destek

Dün sabah yapılan operasyonlarla aralarında grubun önemli isimlerinin de bulunduğu 22 üyesi gözaltına alınan Çarşı’ya taraftarlardan destek geldi.

Gezi Parkı direnişine desteğini bir an olsun geri çekmeyen Çarşı grubuna dün sabah saatlerinde terörle mücadele polisleri tarafından operasyon düzenlenmiş, aralarında grubun önemli isimlerinin de bulunduğu Çarşı üyelerinin evleri basılarak gözaltına alınmıştı.

Taraftarlardan operasyona tepki
Birçok taraftar grubu Çarşı’ya yapılan operasyona tepki göstererek, açıklamada bulundu.

Şimşekler Grubu (Adana Demirspor)
”Çarşı Grubu’nun kurucularından Cem Yakışkan ve deve Erol lakaplı Erol Özil’in gözaltına alınmasını şiddetle kınıyoruz. Derhal serbest bırakılmalarını ve tribünlerden uzak durulmasını istiyoruz.”

Tekyumruk (Galatasaray)
”Çarşı’ya yapılan saldırı bize ve tüm taraftar gruplarına yapılan bir saldırıdır. Diren Çarşı seninleyiz!”

Sol Açık (Fenerbahçe)
”Beşiktaş Çarşı Grubu’nun önde gelenlerine yönelik olarak terörle mücadele ekiplerinin de katılımıyla başlatılan operasyon derhal durdurulmalıdır. Taraftar gruplarına ve taraftarlara yönelik polis şiddeti ve operasyonlarına karşı sessiz kalmayacağız.”

Ya Basta (Göztepe)
”Çarşı grubunun haklı mücadelesinde, tüm renkdaşlarımızı ve yoldaşlarımızı omuz omuza mücadele vermeye davet ediyoruz! Çarşı sen bizim herşeyimizsin!”

Çarşı: ”Halkımızın yanında onurlu duruşumuzu sergiledik”
Yapılan operasyona tepki göstermek için dün saat 16:30’da Beşiktaş’taki Kartal Heykeli’nin önünde toplanan Çarşı, “Bu sabah 09.00 itibariyle 22 arkadaşımızın gözaltına alındığını öğrendik. Arkadaşlarımızın durumu netleşinceye kadar da burada kalmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulunmuş, ardından taraftarlar oturma eylemine geçmişti.

Taraftarların oturma eylemi devam ederken polis TOMA’larla gruba müdahale etmiş, Çarşı da 19:03’te Beşiktaş’ta yapmayı planladığı basın açıklamasını, Abbasağa Parkı’nda yapacağını duyurmuştu.

Abbasağa Parkı’nda yeniden bir araya gelen Çarşı yaptığı açıklamada ise şunları ifade etmişti:

”Gezi Parkı olaylarının başladığı ilk günden itibaren çevreye ve kamu mallarına zarar vermeyi reddeden bir çizgi içerisinde provokasyonlardan uzak durarak demokratik protesto hakkını kullanan halkımızın yanında onurlu duruşumuzu sergiledik.

Lakin üzülerek takip etmekteyiz ki arkadaşlarımız çete kurmak ve yağma amaçlı tehdit suçlarını işlemekle itham edilmektedirler.

İstanbul Valisi tarafından yapılan basın açıklamasında ve devletin resmi kurumları tarafından yapılan bilgilendirmelerde hedefin Çarşı olmadığı beyan edilmiş olsa da mevcut durum soru işaretleri içermektedir.

Çarşı haksızlığa karşı eylemlere katılan tüm bireylerin içerisindeki asi ruhtur ve bedene indirgenemez.

1982’den bu yana haktan ve adaletten yana olan tavrımızı koruduk ve korumaya devam edeceğiz.

Gözaltına alınan arkadaşlarımızın sürecin huzur içerisinde ve kimsenin zarar görmeden bitmesi için verdikleri emeğin bilinciyle semtimizde arkadaşlarımızı beklemeye ve konuyla ilgili gelişmelerin takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

3-buyukler-gezi-parki-icin-birlesti

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz