- Hoşgeldiniz

Tuğçe, Nazım Canca Turnuvası’nda üçüncü oldu

Tuğçe, Nazım Canca Turnuvası’nda üçüncü oldu sitemize 12 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 308 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye Judo Federasyonu tarafından Türkiye’de judo sporunun ilk kurucuları arasında yer alan Nazım Canca’nın anısına bu yıl 22. ‘si düzenlenen Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupası müsabakaları sona erdi. Antalya’nın Kemer ilçesindeki Limak Limra Oteli spor salonunda düzenlenen müsabakalara 21 ülkeden 129’u Türk judocularımız olmak üzere toplam 462 sporcu katıldı.

JUDO FEDERASYONUNDA EMEĞİ BÜYÜK

Mustafa Kemal Atatürk ve Celal Bayar’ın yakın koruması olarak görev yapan, daha sonra Polis Akademisi’nde judo öğretmeni olarak görev alan, Judo Federasyonu’nun ilk kuruluş aşamasında Ankara’da da çeşitli görevlerde bulunan Nazım Canca’nın isminin yaşatılması adına yapılan organizasyon başarıyla yapıldı.

TUĞÇE, BRONZ MADALYA KAZANDI

Şampiyona’da Türk milli takımı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’nü temsil eden Balkan ikincisi Türkiye Şampiyonu sporcusu Tuğçe Beder, 48 kiloda üçüncü oldu. Türk Ümit Milli Takımı kupada 3 altın bir gümüş ve dört bronz madalya ile Rusya’nın ardından ikinci oldu. Milli sporcularımız 3 altın, 1 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 8 madalya kazandı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :