- Hoşgeldiniz

TDBB CUMHURBAŞKANINI ZİYARET ETTİ

TDBB CUMHURBAŞKANINI ZİYARET ETTİ sitemize 23 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 535 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

TDBB CUMHURBAŞKANINI ZİYARET ETTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, birliğe üye ülkelerin sanatçılarının yer aldığı Nevruz heyetiyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Gül, Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte ziyarete gelen heyetteki sanatçıların yerel kıyafetleriyle Köşk’e baharı getirdiklerini söyledi.

NEVRUZ HEYETİNDEN ZİYARET

Cumhurbaşkanı Gül, Nevruz münasebetiyle TDBB(Türk Dünyası Belediyeler Birliği) Başkanı Karaosmanoğlu ile TÜRKSOY heyeti ve birlik üyesi ülkelerin kültür ve sanat elçilerindan oluşan heyeti, Çankaya Köşkü’nde kabul etti. Herkesin Nevruz Bayramı’nı kutladığını ifade eden ve heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Gül, Nevruz Bayramı’nın toplumun tüm kesimlerini birbirine daha da yaklaştırdığını vurguladı.

CUMHURBAŞKANI GÜL KABUL ETTİ

Heyette yer alan katılımcıların renkli kıyafetleriyle Çankaya Köşkü’ne baharı getirdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, ‘’Herkesin Nevruz’unu kutluyorum. Sadece Nevruz’u kutlayan bizler için değil, tüm insanlara baharın, huzur kardeşlik, barış, refah getirmesini temenni ediyorum. Bugün Türk Dünyası’ndan gelen temsilcileri burada görmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum” dedi.

KÜLTÜR VE SANAT ELÇİLERİ

Cumhurbaşkanı Gül, sözlerine şöyle devam etti; ‘’Hepinizi birer kültür sanat elçisi olarak görüyorum. Aslında farklı farklı devletlerde, topluluklarda yaşayan büyük bir milletin parçalarıyız. Sizlerin faaliyetleri, gayretleri, herkesi birbirine çok daha yaklaştıracak. Ortak kültürümüz, ortak geleneklerimiz, bütün ortak duygularımız birbirimizi çok daha birleştirecektir. Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin bu tip faaliyetlere destek verdiğini görmekten ayrıca büyük bir memnuniyet duyuyorum.”

SANATÇILAR ŞARKI SÖYLEDİ

TDBB’ye üye ülkelerden gelen sanatçıların yerel enstrümanlar eşliğinde ülkelerinin şarkılarını söylediği Cumhurbaşkanı Gül, “Bu baharın, en geniş olarak milletimize, halkımıza, Türk Dünyası’na, herkese barış, huzur ve refah getirmesini temenni ediyorum. Türk Dünyası’nda karşılıklı faaliyetler, ziyaretler ne kadar çok olursa birbirimizi daha iyi keşfederiz. Çünkü hepimiz aynı soydan geliyoruz. Dolayısıyla bunu sadece bir güne hapsetmemek lazım” şeklinde konuştu.

BAŞKAN BİLGİ VERDİ

Kabul sırasında Cumhurbaşkanı Gül, TÜRKSOY Genel Sekreteri Kaseinov ile yumurta tokuşturdu. Ayrıca konuk heyet baharın gelişini simgeleyen içi meyve dolu bir tepsiyi Cumhurbaşkanı Gül’e sundu. Başkan Karaosmanoğlu da ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Gül’e TDBB’nin Türk Dünyası’ndaki faaliyetlerine yönelik bilgi aktardı. Ziyarette Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen de hazır bulundu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz