- Hoşgeldiniz

SONU 0155’li NUMARALARA DİKKAT EDİN

SONU 0155’li NUMARALARA DİKKAT EDİN sitemize 17 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 486 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

SONU 0155’li NUMARALARA DİKKAT EDİN

Türkiye genelinde meydana gelen ve aradıkları vatandaşları cumhuriyet savcısı, polis, asker oldukları yalanıyla kandırarak dolandıran zanlılar, bu kez Karşıyaka ilçesinde yaşayan emekli S.Ş. (60) adlı vatandaşı aradı.

S.Ş.’yi cep telefonundan arayan kimliği belirsiz bir kişi, kendisini polis olarak tanıtarak, Ankara asayiş bürodan aradığını, adına çok sayıda kredi kartı çıkartılarak kullanıldığını, bu işin içinde bankacıların olduğunu, konuyla ilgili operasyon yapacaklarını söyledi.

S.Ş.’nin durumdan şüphelenmesi üzerine dolandırıcı bu kez, “İnanmıyorsanız sizi 155’li polis hattından arayacağız.” diye ikna etti. Dolandırıcıların bir süre sonra 0155’le biten numaradan araması üzerine zanlıların polis olduğuna inanan S.Ş. adlı vatandaş, telefondaki şahsın yönlendirmesiyle banka hesabından 20 bin lira çekti. Dolandırıcıların telefonla yönlendirmesiyle parayı siyah bir poşete koyan S.Ş. poşeti daha sonra Karşıyaka Metro istasyonunun yanında bulunan çöp kutusuna bıraktı. S.Ş. çöp kutusunu gözetlerken dolandırıcılar bir kez daha arayıp vatandaştan oradan uzaklaşmasını istedi.

Durumdan şüphelenen S.Ş. polise başvurarak dolandırıldığını bildirdi.

cep_telefonu_ile_dolandiricilik

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz