- Hoşgeldiniz

Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri başlıyor

Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri başlıyor sitemize 16 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 573 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sekpark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nin beşincisini yarın (16 Haziran Pazar) düzenleyecek. Türkiye’nin en önemli 50 başpehlivanının yanı sıra beş yüzün üzerinde güreşçiyi bir araya getirecek olan Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri 08.30’dan itibaren, Sekapark Uçurtma Tepesi’nin önündeki alanda başlayacak.

AYDIN DEMİR ONURUNA DÜZENLENECEK

İlki Hergeleci İbrahim, ikincisi Hasan Gemici, üçüncüsü Gazenfer Bilge ve dördüncüsü Adil- İrfan Altan kardeşler anısına düzenlenen güreşler bu yıl efsane güreşçi Aydın Demir onuruna düzenlenecek. Halen Karamürsel’de yaşayan ve 69 yaşında olan Aydın Demir kendisi adına düzenlenecek Altın Kemer Yağlı Güreşleri’ni Kocaelililerle birlikte izleyecek.

14 KATEGORİDE YAPILACAK

Bu yılki müsabakalar baş, başaltı, büyükorta, küçükorta büyük, küçükorta küçük, deste büyük, deste orta, destek küçük, ayak, tozkoparan, teşvik 2 teşvik 1, minik 2 ve minik 1 olmak üzere toplam 14 kategoride yapılacak ve güreşlerde her boyda (kategori) 4 adet madalya verilecek. Birinciye altın madalya, ikinciye gümüş, üçüncüye ve dördüncüye de bronz madalya verilecek. Şampiyon Pehlivana Kocaeli Sekapark Yağlı güreşleri ve Kocaeli özgü motiflerin özel olarak işlendiği altından yapılma kemer verilecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz