- Hoşgeldiniz

Şehit Babasından Hükümetin PKK ile Görüşmelerine Tepki

Şehit Babasından Hükümetin PKK ile Görüşmelerine Tepki sitemize 29 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 470 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Şehit Babasından Hükümetin PKK ile Görüşmelerine Tepki
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bergama Askleipon Restoran’da muhtarlar ve partililerle biraraya geldi.

Toplantının sonundaki soru cevap bölümünde söz alan İbrahim Eroğlu, oğlu Serkan’ın 15 Mayıs 1992 tarihinde Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde şehit olduğunu belirterek, “Çözüm süreci taviz verilerek tamamlanırsa hakkımızı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a helal etmiyoruz” dedi.

Bunun üzerine Bakan Yıldırım, yanına çağırıp, oturmasını istediği şehit babasını dinledi. İbrahim Eroğlu konuşmasında şunları söyledi: “2005 yılında başbakanımız ‘bu ülkede Kürt sorunu vardır. Ben bu sorunu çözeceğim’ diyerek başlattığı süreç, bugüne geldi. Ülkede Kürt sorunu değil terör sorunu vardır. Şu an ülke Apo canisiyle ve yandaşlarıyla pazarlık yapılarak adeta onlara teslim edilmiştir. Bugün 63 kişilik akil İnsanlar Komisyonu kuruldu. Bu akil insanlar arasında bir tane bile şehit babası yok. Kadir İnanır’ın, Lale Mansur’un, Fehmi Koru’nun canı yanmadı. Bizim canımız yandı. Başbakanımız ‘Şehit aileleri bizim yanımızda’ diye beyanat vermişti. Ben bu beyanata o zaman da tepki gösterdim. Bu şekilde barış sağlanırsa, sizlere hakkımı helal etmiyorum” diyerek tepkisini dile getirdi.

sehit-babasi

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz