- Hoşgeldiniz

Satranç’ta bir madalyada Efe’den

Satranç’ta bir madalyada Efe’den sitemize 30 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 572 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Satranç’ta bir madalyada Efe’den

 

Geçtiğimiz aylarda yapılan küçükler Türkiye şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan  Kağıtspor’lu Can Baylav’ın ardından ise bir derecede Karaman’dan geldi. Çocuklar satranç liginde 63 takım, Yıldızlar Satranç Liginde ise 28 takım olmak üzere, 427 sporcunun katılımı ile gerçekleşen şampiyonaya Kocaeli  Kağıtspor 8 satrançcıyla katıldı.

 

19-24 Nisan tarihleri arasında Karaman ilinde yapılan Türkiye Çocuk ve Yıldızlar Satranç Ligi şampiyonasında Efe Mert Kılıç Yıldızlar kategorisinde birinci masalar sıralamasında üçüncü oldu. Kılıç’ın yanı sıra çocuklar kategorisinde ise Murat Erbilici ikinci masalar sıralamasında ise dördüncü oldu. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay turnuvada yaptığı konuşmada Kocaeli’deki “Çocuklarımız İçin Doğru Hamlede Buluşalım” projesinden övgüyle bahsetti.

BİRÇOK İL PROJEYİ UYGULAYACAK

Öte yandan başta Karaman ili olmak üzere birçok il, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de ilki yapılan ilkokul birinci sınıf öğrencilere satranç dağıtım projesi olan “Doğru hamlede buluşalım” projesini illerinde uygulamak için federasyon başkanı nezdinde proje hakkında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden bilgi aldı. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay İSE Kocaeli’nin Türkiye’ye örnek olarak başlattığı bu projeyi birçok ilin uygulamak için sıraya girdiğini ifade etti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz