- Hoşgeldiniz

Polisten, Askere ‘Gaz Bombası’ Tehditi

Polisten, Askere ‘Gaz Bombası’ Tehditi sitemize 31 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 453 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Polisten, Askere ‘Gaz Bombası’ Tehditi

Taksim’de gruplara müdahale eden polisle Gümüşsuyu Askeri Hastanesi’nde görevli askerler arasında ‘gaz’ tartışması yaşandı

Taksim Gezi Parkı’nın yıkılmasını protesto eden gruplara müdahale eden TOMA’nın geri dönüşü için bariyerlerin açılmasına izin vermeyen Gümüşsuyu Askeri Hastanesi’nde görevli askerlerle polis arasında ‘gaz’ tartışması yaşandı.

Polisin ‘TOMA’ olarak tabir edilen toplumsal müdahale aracı, Gümüşsuyu Askeri Hastanesi önünden geriye dönmek istedi. Aracın geniş olması nedeniyle polisler, aracın dönüşü için Gümüşsuyu Askeri Hastanesi’nde görevli askerlerden acil servisin girişindeki bariyerlerin kendileri için açılmasını istedi.

Ancak hastane görevlileri, ‘yasak’ olduğu gerekçesiyle bariyeri açmadı. Bunun üzerine polisler, bariyeri açmayan askerlere tepki gösterdi. Polislerden biri, “Bir dahaki sefere buraya gaz bombası bırakacağım.” üzerine ortam iyice gerildi. Görevli bir er de polislere, “Siz gaz bombasını atınca biz de bir şeyler atarız.” karşılığını verdi. Gerginlik, bir süre sonra yatıştı.

Polis aracı ise, bariyerlerin açılmaması üzerine başka bir bölgeden geri dönüş yaptı.

taksim-askerpolis

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz