- Hoşgeldiniz

Pes Artık: Ekonomi Bakanı Çağlayan “Yıllarca Kürt olduğumu Söyleyemedim”

Pes Artık: Ekonomi Bakanı Çağlayan “Yıllarca Kürt olduğumu Söyleyemedim” sitemize 02 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 574 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Pes Artık: Ekonomi Bakanı Çağlayan “Yıllarca Kürt olduğumu Söyleyemedim”

 Ekonomi BakanıÇağlayan, Türk milliyetçiliğinin olmaması gerektiğin kaydetti

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kürt kökenli olduğunu belirterek, “Yıllarca Kürt olduğunu söyleyememiş birisiyim.” Zafer_Caglayan
dedi.

Çağlayan, barış sürecine CHP ve MHP’nin de katkı koyması gerektiğini vurguladı.

Cidde’de gazetecilerin sorularını cevaplayan Çağlayan, Türkiye’nin çok önemli bir noktadan geçtiğini vurguladı. Zafer Çağlayan, Türkiye’de barışın sağlanmasıyla birlikte büyük ekonomik kazanımlar olacağını söyledi. Barış sürecine sadece AK Parti’nin değil, CHP ve MHP’nin de katkı vermesi gerektiğini ifade edenÇağlayan, “Ümit ederim ki muhalefet partileri istismar etmez. Herkesin elele vermesi gereken süreç.

Böyle bir süreçte bu tür sabote edebilecek eylemler olabilecektir. Bundan rahatsız olacaklar olabilecek. Bu konuda da durmak yok yola devam diyoruz. Kafatasçı milliyetçiliğin önüne geçmek gerekiyor. Bunu eski bir Ülkücü olarak söylüyorum.” dedi.

Bu dönemde çok az konuşularak yapılması gerekenlerin öncelikli olmasına değinen Ekonomi BakanıÇağlayan, Türk milliyetçiliğinin olmaması gerektiğini kaydetti.

zafer-caglayan-

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz