- Hoşgeldiniz

Örengül’den Büyükşehir Belediyesine ciddi eleştiriler

Örengül’den Büyükşehir Belediyesine ciddi eleştiriler sitemize 17 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 427 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Örengül’den Büyükşehir Belediyesine ciddi eleştiriler

Büyükşehir Meclisi öncesi grup odasında basın toplantısı düzenleyen CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Av. Fahri Örengül, belediyeyi topa tuttu. Örengül, Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun dağıttığı vaatler kitapçığı içerisinde yer alan projelerin yüzde 80’inin gerçekleştirilmediğini dile getirdi.

Bu  belediye asli görevlerini bırakmış sadece imar talepleri karşılayarak imar değişiklikleri yapar hale gelmiştir”

Çayırova’da hakkında yıkım kararı olan bir otele ruhsat verdiklerini söyleyen Örengül, “Bir de utanmadılar ve imar affı çıkardılar. Aynı şekilde Umutkent ve Tuana evlerine de ruhsat verdikleri ortaya çıktı. Aslında bu bölgeler mahkemelik ama ruhsat vermeye devam ediyorlar” dedi.

İbrahim Karaosmanloğlu’nun otoparkları kaldırmak konusunda verdiği sözleri de hatırlatan Örengül, “Hani otoparkları kaldırıyordu.

“Seka arazilerini birilerine gizliden gizliye kiralamaya çalışırken yakalandılar” şeklinde konuşan Örengül, “O zaman bu arazinin miktarı 90 dönümdü. Bu günlerde ise bu araziyi 231 dönüme çıkararak yine birilerine peşkeş çekecekler diyerek eleştirdi.

fahri-orengul

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz