- Hoşgeldiniz

New York Times’e Konuşan Karayılan “Türkiye’de Siyaset Yapmayı Düşünüyorum”

New York Times’e Konuşan Karayılan “Türkiye’de Siyaset Yapmayı Düşünüyorum” sitemize 13 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 710 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
New York Times’e Konuşan Karayılan “Türkiye’de Siyaset Yapmayı Düşünüyorum”
Konuştuğu yabancı basın kuruluşlarından biri olan ‘ da Karayılan’ın savaş biterse Türkiye’ye dönmeye hazır olduğunu aktardı.
Savaş biterse Türkiye’ye dönüp Kürt haklarının geliştirilmesi için siyasi bir rol oynamayı umut ettiğini ifade eden Karayılan, “Şiddeti bir kenara bıraktıktan sonra demokratik bir toplum kurulmak zorunda” diye konuştu. Savaşın bitmemesi halinde ise yeniden vuruşmaya hazır olduğunu belirten Karayılan, “Bu olmazsa, çok büyük bir savaş olacak” dedi.
“Bizim güçlerimiz savaş yoluyla sonuca ulaşabileceklerine inanıyor” diyen Karayılan, “Gerillalarımız silahlarını bırakamazlar. Bu son meseledir, bu süreçte son mesele olarak tartışılacaktır” diye konuştu.
Süreçte PKK’nın alt kademelerinin “Türkiye’nin yaklaşımına inanmadığını ve güvenmediğini” de ifade eden Karayılan, “Sorunlarımızı barış ve diyalog yoluyla çözmek istiyoruz. Biz buna inanıyoruz. Ancak Kürtleri eşit vatandaşlar olarak kabul etmezlerse bu sorun çözülmez” ifadelerini de kullandı.

murat-karayilan

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz