- Hoşgeldiniz

Nevzat Doğan, 23 Nisan aydınlık bir gelecek çağrısıdır

Nevzat Doğan, 23 Nisan aydınlık bir gelecek çağrısıdır sitemize 22 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 670 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
Nevzat Doğan, 23 Nisan aydınlık bir gelecek çağrısıdır
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı. Türkiye’nin “çocuk dostu kent” ünvanına sahip iki şehrinden bir tanesinin İzmit olduğunu hatırlatan Başkan Doğan ” çocuklarımız ülkemizin yarınlarıdır” dedi. Doğan açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 

“Milletimizin ortak iradesinin eseri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını tüm yurtta büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. 23 Nisan milletimizin kurtuluşunu, bağımsızlığını, özgürlüğünü sembolleştiren bir tarihtir.

 

Yine bu tarih Türk ve dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilerek, dünya barışına katkıda bulunacak gönül elçilerinin yetişmesine ve insani duyguları öne çıkaran bir bilincin gelişmesine de ortam hazırlamış ve öncülük etmiştir. İşte bu yönüyle, 23 Nisan 1920; bizim olduğu kadar, dünya tarihi için de çok önemli bir gündür, dönüm noktasıdır. Bu gün bizi en büyük bayramımızdır.

 

Dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olan 20 Nisan çocuklar başta olmak üzere bütün insanlar için aydınlık bir gelecek çağrısıdır. Bu çağrıda Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu ülkenin aydınlarının sesi vardır. Türk çocukları, kendilerine bu önemli günü armağan eden ve çocuksu duygularını dünya çocuklarıyla paylaşma fırsatı veren Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile ne kadar övünseler azdır. Kendilerine “bayram” olarak armağan edilen 23 Nisan’ı çocuklarımız bu yönüyle de iyi özümsemeli, geleceğe umutla bakarken, geçmişi de unutmamalıdır.

 

Çocuklarımızın özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı olarak yetişmeleri ortak hedefimizdir. Amacımız, çocuklarımıza uygarlığın tüm nimetlerini ulaştırmak, onlara her bakımdan daha mutlu yaşayabilecekleri bir ülke bırakmaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, onlara ve dünya çocuklarına bu bayramı armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü  bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

nevzat-dogan

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz