- Hoşgeldiniz

MHP, AKP-PKK İŞBİRLİĞİNE KARŞI TEPKİSİNE DEVAM EDİYOR!

MHP, AKP-PKK İŞBİRLİĞİNE KARŞI TEPKİSİNE DEVAM EDİYOR! sitemize 28 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.122 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 MHP, AKP-PKK İŞBİRLİĞİNE KARŞI TEPKİSİNE DEVAM EDİYOR!

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Başbakan Erdoğan, İmralı canisiyle yaptığı pazarlıkların, verdiği tavizlerin ve bahşettiği ödüllerin neticesinde kontrolden çıkmış, dengeyi kaybetmiş” ifadesini kullandı.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, MÜSİAD Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmanın her yönüyle hezeyanlara batan, iftiralara çakılan ve dedikodulara gömülen bir ruh halinin nafile çırpınışlarından başka bir anlama gelmediğini” savundu.

Erdoğan’ın, “Türkiye’yi PKK’ya teslim etmek ve bölücülüğün önündeki pürüzleri kaldırmak için tüm imkan ve kaynaklarıyla harekete geçtiği” iddiasında bulunan Bahçeli, şu görüşlere yer verdi:

 

“Bölücü terör örgütünün Türk milletine meydan okuması, tehditlerle Türkiye’ye yol haritası çizmeye kalkışması Başbakan’ın umurunda bile olmamış, milli onur aklının ucuna dahi gelmemiştir. Zira Başbakan tercih ve tarafını belirlemiş, nerede durduğunu, kim ya da kimlerle işbirliği ve eylem birlikteliği halinde olduğunu çoktan açık etmiştir. Başbakan Erdoğan, İmralı canisiyle yaptığı pazarlıkların, verdiği tavizlerin ve bahşettiği ödüllerin neticesinde kontrolden çıkmış, dengeyi kaybetmiş, vicdanını karartmıştır. Türkiye’yi Kandil’deki ölüm elçilerinin insafına terk etmiş, çözüm süreci sözleriyle Türk milletinin kanına girenlerle helalleşme ve bayramlaşma arayışında olacak kadar da küçülmüştür. Ne marazi bir durumdur ki Başbakan Erdoğan, PKK’nın aşama aşama psikolojik ve stratejik üstünlük kazanmasına sessiz kalmış, hatta bunu özendirerek üstü kapalı şekilde teröristlerin arkasındaki destekçilerden birisi olarak sivrilmiştir.”

‘AL-VER SÜRECİ’
Bahçeli, “PKK’nın sözde geri çekilmesiyle ilgili kararından sonra hükümet cenahından gelen açıklamalar, aziz milletimizi aldatmaya dayalı sefil görüşler, Başbakan ve İmralı canisi arasındaki uzlaşmanın, ‘al-ver’ sürecine göre şekillenen ihanet müzakerelerinin etaplar halinde gerçekleştirildiğini göstermiştir” görüşünü öne sürdü.

“Bölücü terör örgütünün toparlanmasının, daha büyük eylemlerin icrası için güç toplama beklentisinin, Başbakan ve hükümeti tarafından yeni bir dönemin başlangıcı olarak sunulduğunu, zillet ve rezaletlerin umut olarak takdim edildiğini” savunan Bahçeli, “PKK’lı militanlar Türkiye’nin her tarafına konuşlanmışken ve militanların kaçının sınırlarımızdan çıkıp gideceği ve üstelik suça bulaşmış, kan dökmüş ve can almış olanların sayısı bilinmezken iddia edilen geri çekilmenin sevinçle karşılanması eğer şuursuzluk hali değilse, gaflet ve ihanetin ileri boyutundan başka bir anlama gelmeyecektir” ifadesini kullandı.

Devlet Bahçeli, açıklamasında şu iddialarda bulundu:

“Bu esir edilmiş, dağılmış ve işgal olmuş anlayışa göre, Türkiye’nin felakete sürüklenmesi önemsiz, değersiz ve ciddiyetsiz bir hüsnü kuruntudan ibarettir.

Buna karşılık Başbakan’ın, Milliyetçi Hareket Partisi’ne saldırmaktan, asılsız suçlama ve isnatlarla karalamaktan zevk duyan bir tavır içinde bocalaması, kendisinin PKK sözcülüğüne soyunduğunu açıkça ispatlamaktadır. Partimizi kandan beslenmekle, şehit cenazelerinin gelmesini arzu etmekle utanmaksızın itham eden Başbakan Erdoğan, akan her kandan, toprak olan her şehidimizden, bir uzvunu yitiren her gazimizden sorumlu olduğunu iyi bilmesi gerekmektedir.

Düşmanla masaya oturanların, katillerle sözde barış ve çözüm konuşanların gerçek yüzleri elbette anlaşılacak ve maskeleri de eninde sonunda düşecektir. Milliyetçi Hareket Partisi’ni başka parti ya da oluşumlarla yan yana gösterebilecek kadar doğruluktan ve dürüstlükten uzaklaşan Başbakan Erdoğan, asıl kendisinin PKK’nın stepnesi, yedeği ve kuyruğu olduğunu bir an olsun unutmaması en samimi tavsiyemiz olacaktır.”

Bahçeli, “Başbakan Erdoğan’ın, MÜSİAD Genel Kurulu’nda, partilerini hedefine alan temelsiz ve kirli sözlerinin hiçbir karşılığının ve inandırıcılığının bulunmadığını” da kaydetti.

MHP MİTİNGLERE DEVAM EDİYOR

Sıradaki Miting 25 Mayıs 2013 tarihinde saat 15:00’da , Adana İstasyon Meydanında gerçekleştirilecek.

ADANA ”VATAN MİTİNGİ” , Habererk ve Cesur Gazete’den canlı olarak verilecek.

MHP-ADANA-MİTİNGİ

 

 

 

 

 

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz