- Hoşgeldiniz

Kocaeli’li Judocular’dan 4 Türkiye Şampiyonluğu

Kocaeli’li Judocular’dan 4 Türkiye Şampiyonluğu sitemize 24 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 478 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli’li Judocular’dan 4 Türkiye Şampiyonluğu

457 erkek, 326 bayan olmak üzere toplam 58 ilde 783 sporcunun katıldığı Yıldızlar Türkiye judo şampiyonası Hatay’ın Antakya ilçesinde yapıldı. Antakya Spor Salonu’nda yapılan şampiyonaya Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor 13 Erkek, 8 Bayan olmak üzere toplam 21 judocuyla katıldı. Geçtiğimiz yıl yapılan Yıldızlar Türkiye şampiyonasında iki şampiyonluk, iki üçüncülük kazanan mavi beyazlı Judocular, geçen yıl kazandıkları madalya sayısını bu yıl egale etmeyi başardı.

ALTI MADALYA KAZANDILAR

Alt yapıda başarılı bir grafik çizen Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu Judocular, bu yıl yapılan Yıldızlar Türkiye şampiyonasında ise dört Türkiye şampiyonluğu bir ikincilik, birde üçüncülük kazandı. Şampiyona Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu judoculardan 38 kiloda Ömer Faruk Karakaya, 46 kiloda Kadircan Çelik, 60 kiloda İhsan Zeki Aydın ve bayanlar 40 kiloda Tuğçe Beder Türkiye şampiyonu oldu. 50 kiloda Oğuzhan Yılman Türkiye ikincisi aynı sıklette mücadele eden Ümit Özdemir ise Türkiye üçüncüsü oldu.

KOCAELİ ZİRVEDE

Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nın iller sıralamasında Kocaeli, topladığı 4 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile birinci, Balıkesir, 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz ile ikinci, Konya ise 1 altın, 4 gümüş, 1 bronz madalya ile üçüncü oldu. İstanbul ise en çok madalyayı toplayan il olmasına rağmen altın ve gümüş madalya sayısının azlığı nedeniyle şampiyonayı dördüncü sırada tamamladı. Türkiye Şampiyonasında İlk ikiye giren sporcular Haziran Ayında yapılacak Milli takım Kamplarının ardından Tekirdağ’da Yapılacak olan Yıldızlar Balkan Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz