- Hoşgeldiniz

KOCAELI’DE 5 BİN ADET KİTAP AĞAÇLARA ASILDI

KOCAELI’DE 5 BİN ADET KİTAP AĞAÇLARA ASILDI sitemize 10 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 551 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

KOCAELI’DE 5 BİN ADET KİTAP AĞAÇLARA ASILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Kocaeli Kitap Fuarı öncesi İzmit Yürüyüş Yolu’ndaki ağaçlar bir kez daha kitap açtı. Esnaf daha kepenk açmadan Yürüyüş Yolu’na gelen Kocaelililer 5 bin kitabı 30 saniye içerisinde ağaçlardan topladı.

 

ULUSAL BASINDAN BÜYÜK İLGİ

NTV, CNNTürk, A Haber etkinliği canlı olarak ekrana getirirken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’yla da röportaj gerçekleştirdi. Ulusal ajanslar, yerel TV ve gazeteler de etkinliği takip etti. Kitaplar arasında yer alan 5 adet bookreaderı ağaçlardan toplamak için vatandaşlar birbirleriyle yarıştı.

BİNLERCE KİŞİ KATILDI

Ağaçların kitap açtığı etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcıları Tahir Büyükakın ve Ercan Yazıcı, daire başkanları ve binlerce Kocaelili katıldı.

5 BİN ADET KİTAP AĞAÇLARA ASILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı’nın bir parçası olan ‘Ağaçlar Kitap Açtı’ etkinliği bu yıl da devam etti. Büyükşehir, İzmit Şehir Merkezindeki Yürüyüş Yolu’nda bulunan ağaçlara her yıl olduğu gibi seçkin yazarların 5 bin adet kitabını astı.

KUTSAL KİTABIMIZIN İLK EMRİ OKU

Kitapların hayatımızda çok büyük öneme sahip olduğunu belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kitapsız medeniyet olmaz. Kutsal kitabımızın ilk emri de ‘Oku’dur. Sadece Kocaeli değil çevre illerin de bu fuardan yararlanması ve kitap okuyan bir toplum oluşturabilmek için bu etkinliğe imza atıyoruz. Amacımız herkesin kitap okumasını sağlamak. Bir medeniyet yarışı var. O yüzden bu sene diyoruz ki Türkiye’deki ziyaretçi sayısı bakımından en büyük kitap fuarı olmaya adayız” şeklinde konuştu.

350 YAYINEVİ, 500 ETKİNLİK, 20 SAHAF, 30 STK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilkini 2009 yılında gerçekleştirdiği Kitap Fuarı’na bu yıl 350 yayınevi, 500 etkinlik, 20 sahaf ve 30 sivil toplum kuruluşu katılacak. Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde 19 Mayıs Pazar akşamına kadar sürecek olan fuarda birçok ünlü yazar da kitaplarını imzalayacak.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz