- Hoşgeldiniz

Kocaeli ve Kars kardeş şehir oldu

Kocaeli ve Kars kardeş şehir oldu sitemize 06 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 509 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli ve Kars kardeş şehir oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, kardeş şehir protokolünü imzaladı. Kars’ı ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu, imza protokolünün ardından iki şehrin ortak projelere imza atacağını söyledi.

 

KARS VALİLİĞİ ZİYARET

Kars ve Ardahan ile imzalanacak kardeş şehir protokolleri için Kars’a giden Başkan Karaosmanoğlu, havalimanında belediye başkanı Bozkuş ve yöneticiler tarafından karşılandı. Başkan Karaosmanoğlu ile beraberindekiler ilk olarak Kars Valisi Eyüp Tepe’yi makamında ziyaret etti. Vali Tepe ile sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu, buradan Kars Belediye Başkanlığı’na geçti.

 

 

KARS’I ÇOK SEVİYORUM

Kars Belediyesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ‘kardeş belediye’ protokolünü imzalamak amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, Kars’a karşı ayrı bir sevgisinin olduğunu da sözlerine ekledi. Kars Belediye Başkanı Bozkuş ise imzalanacak protokolle yerel yönetimler çerçevesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile kardeş belediyecilik uygulamasının başlayacağını dile getirdi.

 

BAŞKAN’A YOĞUN İLGİ

Kars ile Kocaeli’nin gönül kardeşliğinin uzun yıllardır devam ettiğini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kars’tan çok sayıda hemşerimiz Kocaeli’nde yaşıyor. Yıllardır dostluğumuz, kardeşliğimiz, sevgi ve saygımız var. Çok değerli işadamlarımız var. Bugün burada attığımız imzalar ile bu kardeşlik biraz daha pekişecek, Kars Belediyesi ile ortak projelerimiz olacak’’ ifadesini kullandı. Konuşmaların ardından Başkanlar Karaosmanoğlu ile Bozkuş, kardeş şehir protokolünü imzaladı. Karşılıklı verilen hediyelerin ardından Başkan Karaosmanoğlu, Kars’ta esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti. Kars halkı, Başkan Karaosmanoğlu’na samimi ve yakın ilgi gösterdi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz