- Hoşgeldiniz

Kocaeli İtfaiyesi’nden kaliteli hizmet atağı

Kocaeli İtfaiyesi’nden kaliteli hizmet atağı sitemize 03 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 290 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Şimdiye kadar ülkemizin diğer illerindeki itfaiye teşkilatlarını eğitmesi ile gündeme gelen Kocaeli İtfaiyesi, halen sürdürdüğü bu faaliyetinin kalitesini artırmak amacıyla, eğitici personelin eğitim düzeyini yükseltmeye yönelik çalışmalara hız verdi.

 

HOLLANDA’DA UÇAK YANGININA MÜDAHALE EĞİTİMİ

İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan 5 personel, Hollanda’nın Amsterdam İtfaiyesi Eğitim Merkezi’nde, “Kapalı Alanlarda Yangın Davranışı” ile “Uçak Yangınlarına Müdahale” konularında, 5 günlük, uluslararası geçerliliği olan sertifikalı eğitici eğitimi aldı. Eğitim, gerçek yangın ortamında ve gerçek uçak maketi üzerinde verildi.

 

YÜKSEKTEN KURTARMA VE YÜKSEKTE GÜVENLİK

İşbirliği kapsamında AKUT’un uluslararası geçerli sertifikalı eğiticilerinden, “Yüksekten Kurtarma Teknikleri ve Yüksekte Güvenlik” konularında, 12 personel, 6 günlük eğitim yaptı. Eğitimler KOBİTEM eğitim alanında ve arazi koşullarında gerçekleştirildi.

 

TEHLİKELİ MADDE KAZALARINA MÜDAHALE

Tehlikeli kimyasal madde kazalarına nasıl müdahale edileceği konusunda 4 personel, BASF firmasının Almanya’dan gelen yetkili eğitmenlerinden, 5 gün süreli, uluslararası geçerli sertifikalı eğitim aldı. Eğitimler BASF Türk Kimya firmasının Dilovası’ndaki tesislerinde gerçekleştirildi. Sertifikalar, Almanya’da yazıldı ve onaylandı.

 

BÜYÜK ENDÜSTRİYEL KAZALAR NASIL ÖNLENİR

Kocaeli Sanayi Odası ve AFAD tarafından düzenlenen, uluslararası düzeyde SEVESO Direktifi olarak adlandırılan, ülkemizde ise “Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik” ile mevzuatımıza giren konuların uygulama eğitimine, 4 personel katıldı. Eğitim, birçok özel firmadan toplam 90 katılımcıya verildi. Eğitim kapsamında, büyük endüstriyel tesislerde ne tür kaza ve yangınlar olabilir? Bunların oluşmaması için alınması gereken tedbirler nelerdir? Bu tesislerde risk analizi nasıl yapılır? Eğer yangın olursa nasıl davranmak ve nasıl müdahale etmek gerekir? gibi konulara değinildi. Eğitim sonunda düzenlenen törende, personelimiz sertifikalarını aldı.

 

KOCAELİ İTFAİYESİNİN HİZMET KALİTESİ ARTIYOR

İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Eğitim Merkezi KOBİTEM’in eğitmen personelleri, 2010 yılından bu yana Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği kapsamında, ülkemizin hemen hemen tüm il ve ilçelerinde görev yapan itfaiyecilere 3 haftalık eğitimler verdi. Bu eğitimlere zaman zaman 11 farklı ülkeden itfaiyeciler de eklendi. Bu kapsamda eğitim verilen grup sayısı 44’e ulaştı. Eğitim verilen itfaiyeci sayısı ise 1500’e yaklaştı. Bu hizmet kesintisiz olarak 2015 yılında da devam edecek.

 

YANGINA MÜDAHALE VE KURTARMA HİZMET KALİTESİ ARTIYOR

Ayrıca önemli bir faaliyet olarak, ilimizdeki tesis ve işletmelerinin acil durum ekiplerinin eğitimlerini veren ve tatbikatlarına nezaret eden KOBİTEM eğitmenlerinin, dünyadaki uygulamalar hakkında bilgilerini güncellemeleri sağlanıp, bilgi ve beceri düzeylerini yükseltilerek, sunulan eğitim hizmetlerinin kalitesinin daha da artırılması hedefleniyor. Alınan eğitimlere müdahaleci itfaiyeciler de dahil ediliyor. Böylece yangına müdahale ve kurtarma hizmet kalitesinin artırılması da hedefleniyor.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :