- Hoşgeldiniz

Kocaeli Büyükşehirden Seminer

Kocaeli Büyükşehirden Seminer sitemize 10 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 707 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehirden Seminer

Gaziantepli yöneticilere Kocaeli Modeli anlatıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, tamamı Büyükşehir Belediyesi kapsamına alınan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yöneticilerine Kocaeli Modeli hakkında bilgiler verdi. Antikkapı Restoran’da düzenlenen programa Genel Sekreter Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Settar Çanlıoğlu ve her iki büyükşehir belediyesinin daire başkanları ve üst düzey yöneticileri katıldı.

YENİ BÜYÜKŞEHİR MODELİNİ TÜRKİYE’YE ÖĞRETTİK

Büyükşehir Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Gaziantep’ten gelen yöneticilerine, yeni büyükşehir modelini yaşayarak Türkiye’ye öğrettiklerini ifade etti. Yazıcı, bu süreçteki hizmetlerin yürütülmesinde vizyon sahibi, ufku geniş, liyakatli insanların varlığının şart olduğunu kaydetti. 2014 yılının ilk döneminde Türkiye’nin büyük bir bölümünün Büyükşehir statüsünden olacağını hatırlatan Genel Sekreter Yazıcı, kentlerin çalışmalarını uygularken bazı hususlara dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti.

KOCAELİ MODELİ BAŞARILI VE UYGULANABİLİR

Kocaeli modelinin doğru ve uygulanabilir bir model olduğunu söyleyen Genel Sekreter Yardımcısı Yazıcı, “Başarılı olduğumuz bu modeli hükümetimiz yaygınlaştırma gereği duymuştur. Bu modelle hizmetler daha hızlı bir şekilde kentin her noktasına ulaştırılabilmektedir” dedi.

MODEL BÜYÜK FAYDALAR SAĞLAYACAK

Genel Sekreter Yazıcı’nın ardından söz alarak sunum eşliğinde dünden bugüne Kocaeli hakkında teknik bilgiler veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın, modelin büyük faydalar sağladığını vurguladı. Büyükakın, “Modelle aynı havuzdan kullanım artacak. Nitelikli personel istihdamı oranı da büyüyecek. İl genelinde koordinasyon gerektiren hizmetlerin sunulmasında yaşanan koordinasyon eksikliği ortadan kalkacak, hizmetler etkin ve verimli bir şekilde sunulacak” şeklinde konuştu.

KALİTE, HIZ VE VERİMLİLİK ARTACAK

Kentin bütününü ilgilendiren hizmetlerin tek elden yürütülmesinin kaynakların kullanımı ve sahip olunacak imkânlar açısından daha adil bir dağılma vereceğini söyleyen Büyükakın, “Tüm bu avantajların bir sonucu olarak hizmetlerin sunumunda kalite, hız ve verimlilikte büyük artış yaşanacaktır” dedi. Sunumun ardından merak edilen konularda sorulara cevaplar verildi.

DAİRE BAŞKANLIKLARINI GEZDİLER

Öte yandan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yöneticileri önceki gün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlıklarını da ziyaret etti. Kendi alanları ile ilgili daire başkanlıklarını gezen konuk belediye yöneticileri, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Konuk yöneticiler teknik sunumun ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini yakından görebileceği bir geziye katılacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz