- Hoşgeldiniz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Ruhsat Toplantısı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Ruhsat Toplantısı sitemize 23 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 705 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Ruhsat Toplantısı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ilçe belediyelerin İşyeri Açma, Çalışma Ruhsatı düzenleyen ilgili birimlerin yöneticilerinin katıldığı toplantı düzenledi. Toplantıda ruhsatlar konusunda sorunlar değerlendirilerek ortak çalışma alanı oluşturulması kararlaştırıldı.

GENİŞ KATILIM

Antikkapı Restoran’da düzenlenen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ruhsat ve Denetim Şube Müdürlüğü’nün organize ettiği toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Necmi Kahraman, Ruhsat ve Denetim Şube Müdürü Afşin Turan ve 12 ilçe belediyesinin İşyeri Açma, Çalışma Ruhsatı düzenleyen ilgili müdürlülerinin idarecileri ve teknik personeli katıldı.

ORTAK ÇALIŞMA ÖNEMLİ

Tanışma ve sorunların değerlendirildiği toplantıda konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı “Kocaeli’nin Ruhsat ve Denetim Müdürlükleri arasında bir dialog ve ortak çalışma alanı oluşturulması amacıyla bu toplantının düzenliyoruz. Ruhsat işlemi, mevzuatın en fazla karışık olduğu alandır. Ortak mevzuat eğitimleri yapılmalı. Bu organizasyon, bir platform çerçevesinde yürütülmeli belediyeler arası bilgi paylaşımını vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve başarılı hizmet sunulmasına sebep olacaktır.” İfadelerini kullandı.

 

VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMESİN

Toplantıda Ruhsat ve Denetim Şube Müdürü Afşin Turan mevzuat hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ruhsatla ilgili uygulama ve mevzuattan doğan karışıklık farklı uygulamalar üzerine değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda bazı kararlar alındı. Bu kararlarda ortak çalışma ön plana çıktı. Hem kanunların uygulanabilmesi hem de vatandaşın mağdur edilmemesi için uygulamada birlikteliğin sağlanması, ruhsat sorun ve çözümlerinde ortak fikir belirlenmesi bu kararlardan bazıları oldu.

2 AYDA BİR TOPLANTI

Öte yandan sorunların konuşulup, uygulamada birlikteliğin sağlanabilmesi amacıyla toplantıların sürekli hale getirilmesi için bu birlikteliğin bir bilgi platformu haline getirilerek kurumsallaştırılması, ruhsatla ilgili yapılan yeni düzenlemeler nedeniyle ilgili personele ve müdürlere yönelik ortak mevzuat eğitimleri yapılmalı, toplantıda, çözüme ulaşabilmek amacıyla üzerinde durulan hususların dile getirilmesinin ardından, toplantıların 2 ayda bir yapılmasına karar verildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz