- Hoşgeldiniz

KO-MEK’te Yeni Kurslar Açılıyor

KO-MEK’te Yeni Kurslar Açılıyor sitemize 24 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 613 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

KO-MEK’te Yeni Kurslar Açılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), halktan gelen talepler üzerine yeni branşlar açmaya devam ediyor. Bu yeni branşlardan biri de Bahçecik kurs merkezinde açılan Hasta Kabul İşlemleri Kursu oldu. Hasta Kabul İşlemleri kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerler, hastaneler, sağlık ocağı, poliklinikler, tıbbi laboratuarlar ve tıp merkezlerinde istihdam sağlayabilecekler.

İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Kocaeli’nin Halk Üniversitesi KO-MEK, bünyesine eklediği farklı branşlarla vatandaşlara yeni istihdam alanları oluşturuyor. Bahçecik KO-MEK’te açılan Hasta Kabul İşlemleri branşı vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Kursiyerler kurs sonunda aldıkları sertifikanın iş sahibi olmalarına büyük katkı sağlayacağına inanıyorlar.

DETAYLI EĞİTİM GÖRÜYORLAR

Hasta Kabul İşlemleri kursu toplam 280 saat olmak üzere haftanın 3 günü 6 saat sürüyor. Kursiyerlere bu kursta Bilgisayar Kullanma, Doküman Hazırlama, Sosyal Hayatta İletişim, İş Hayatında İletişim, Randevu ve Konuk Kabulü, Problem Çözme, Hasta Hizmetleri, Tedavi Hizmetleri, Tıbbi Arşivleme hakkında eğitimler veriliyor.

TERCİH EDİLEN ELEMAN OLACAĞIZ

Bahçecik KO-MEK’in Hasta Kabul İşlemleri branşında eğitim alan 17 yaşındaki Tuğçe Küçük, talep ettiği Hasta Kabul İşlemleri kursunun açılmasından mutluluk duyduğunu ifade etti. Kendini bu alanda yetiştirmek isteyen Küçük, ‘’KO-MEK sıcak bir ortam. Kursa severek katılıyorum. Kurs sonunda alanımda yetişmiş bilgili bir eleman olacağım için yapacağım iş başvurularında tercih edileceğimi düşünüyorum’’dedi.

KO-MEK KURSLARI HALK İÇİN ÇOK FAYDALI

Hasta Kabul İşlemleri branşında eğitim alan 43 yaşındaki Ayla Tandoğan da alacağı sertifikayla iş sahibi olacağına inanıyor. Tandoğan, KO-MEK’in birbirinden farkı branşlarla herkese hitap ettiğini ifade ediyor. Kursların ücretsiz olmasına da değinen Tandoğan, ‘’KO-MEK kurslarının Kocaeli halkı için çok faydalı olduğunu düşünüyorum’’dedi.

GEREKLİ ŞARTLAR

KO-MEK’in Hasta Kabul İşlemleri branşında eğitim almak isteyenler, 16 yaşından büyük olmak şartıyla kursa kayıt yaptırabilir. Bilgi almak için 342 42 88 numaralı telefondan ulaşabilir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz