- Hoşgeldiniz

KO-MEK sergilerin üçüncüsü Gölcük’te açıldı

KO-MEK sergilerin üçüncüsü Gölcük’te açıldı sitemize 03 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 613 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

KO-MEK sergilerin üçüncüsü Gölcük’te açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın (KO-MEK) el emeği göz nuru eserlerinden oluşan sergilerin üçüncüsü Gölcük’te açıldı. Gölcükteki görkemli sergi açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “KO-MEK, büyük bir eğitim kurumu olmasının yanı sıra artık ailenizin de bir parçasıdır” dedi.

 

KO-MEK’in Gölcük ilçe sergi açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Gölcük Belediyesi Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Temiz, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, Yaygın Eğitim Şube Müdürü Hikmet Yıldırım, KO-MEK Bölge Sorumluları, yöneticiler, usta öğreticiler, kursiyerler ve bölge halkı katıldı. Açılış öncesinde KO-MEK’in müzik branşı usta öğreticileri verdikleri mini konserle konuklardan büyük alkış aldılar.

 

KOCAELİNİ VE HALKIMIZI SEVİYORUZ

Sergi açılışında bir konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli’ne olan sevgisini ifade ederek, ‘’Kocaeli’ni ve halkımızı çok seviyoruz. Halkımıza eğitim, sağlık, ulaşım, her yönüyle rahat yaşanabilir bir Kocaeli sunmak istiyoruz. KO-MEK büyük bir eğitim kurumu ve ailenizin bir parçasıdır. KO-MEK’te tanışma, kaynaşma bilgi, arkadaşlık her şey var. KO-MEK kurslarına katılarak renk katan kursiyerlerimizi hazırladıkları el emeği göz nuru eserlerden dolayı takdir ederek başarılarının devamlarını dilerim’’ şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR TAÇLANDIRILACAK ÇALIŞMALAR YAPIYOR

Açılışta Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de bir konuşma yaptı. Ellibeş, ‘’Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli’nin tümünü kaplayarak kucaklayan bir yönetim anlayışı var. Büyükşehir Belediyesi yol, su gibi klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilikle de taçlandırılacak çalışmalar yapıyor. Halk Üniversitesi KO-MEK’le 280 bin kişiye eğitim hizmeti sunarak yoluna devam eden Büyükşehir Belediye Başkanımızı kutlar başarılarının devamını dilerim’’ diyerek sözlerini bitirdi.

 

KO-MEK YAŞAM VE EĞİTİM ARASINDA BİR KÖPRÜDÜR

Açılışta tüm kursiyerler adına bir konuşma yapan 36 yaşındaki Sultan Özbaş,’’Bu güzel ilçeye yeni taşındığım sırada tanıştığım KO-MEK ailesi şehre uyum sağlayıp alışmama vesile oldu. KO-MEK benim için yaşam ve eğitim arasında bir köprüdür. Çocuklarıma, yaşadığım topluma farklı göz ile bakarak, hayat boyu öğrenmenin mümkün olduğu KO-MEK’te sevgi ile paylaşımla bir insanın bütün kederlerinin yok olacağını gördüm’’ dedi.

HEP BİRLİKTE AÇILIŞ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Konuşmaların ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, protokol üyeleri ve kursiyer ile birlikte kurdele keserek sergi açılışını gerçekleştirdi.

BAŞKAN ÜRÜNLERİ ÇOK BEĞENDİ

Başkan Karaosmanoğlu ve protokol açılışın ardından sergiyi gezerek ürünleri inceledi. Kursiyerlerle sohbet eden başkan, bir yıllık emek vererek ortaya çıkarılan ürünleri çok beğendiğini söyledi. Başkan, kursiyerleri tebrik ederek hatıra fotoğrafı çekildi.

SERGİ AÇILIŞLARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

KO-MEK kursiyerlerinin bir yıllık emek harcayarak hazırladıkları birbirinden güzel ürünlerden oluşan sergi kervanı 3 Mayıs Cuma Körfez ilçe sergisi ve 7 Mayıs Salı Karamürsel ilçe sergileriyle devam edecek.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz