- Hoşgeldiniz

KO-MEK Kursiyerlerinden Çocuklara Oyuncak

KO-MEK Kursiyerlerinden Çocuklara Oyuncak sitemize 26 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 448 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

KO-MEK Kursiyerlerinden Çocuklara Oyuncak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) Kandıra Kurs Merkezinin 3-6 Yaş Aile Eğitimi Kursiyerleri, Özel Bedestan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek, engelli çocuklara oyuncak dağıttılar. KO-MEK kursiyerleri toplumsal farkındalık yaratmak adına gerçekleştirdikleri bu ziyaretle herkese örnek oldular.

ÇOCUKLARA OYUNCAK DAĞITTILAR

KO-MEK’in Kandıra Kurs Merkezinde 3-6 Yaş Aile Eğitimi kursundan mezun olan ve şuan eğitim almakta olan kursiyerler Özel Bedestan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ettiler. Kursiyerler çocuklarla muhabbet ederek onlarla yakından ilgilendiler. Kursta aldıkları çocuk eğitimlerinden etkilenerek böyle bir etkinlik düzenleyen kursiyerler rehabilitasyon merkezindeki çocuklara oyuncak dağıttılar. Toplumsal farkındalık yaratmak, daha çok paylaşmak ve çocukları mutlu etmek amacıyla gerçekleştirdikleri ziyaretlerinden kendileri de bir hayli mutlu oldular.

 

SİZLERİN VARLIĞI BİZLERİ MUTLU EDİYOR

KO-MEK kursiyerlerinin ziyaretinden oldukça memnun olan Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Aytekin Zariç, “’Eğitim merkezimizde zihinsel engelli, otistik, hiperaktif olmak üzere birçok eğitim alan çocuğumuz var. Onları burada ziyaret ederek manevi destek olmanız çok güzel bir şey. Bu çocuklar hepimizin çocukları. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur’’dedi. Bu ziyaretlerde çocukların bir hayli mutlu olduklarını belirten Zariç, ’’Sizlerin varlığı bizleri mutlu ediyor’’ şeklinde konuştu.

 

MANEVİ DESTEK OLMAYA GELDİK

KO-MEK kursiyerlerinden Nihal Karslı, ‘’Kursta çocuk eğitimleri hakkında birçok bilgiye sahip olduk. Daha sonra böyle bir ziyaret gerçekleştirmek istedik. Rehabilitasyon Merkezindeki çocukları ziyaret ederek onlara manevi destek olduk. Getirdiğimiz oyuncaklar sayesinde çocukları mutlu ederken onlar sayesinde bizlerde mutlu olduk’’ dedi.

OYUNCAĞIMI HATIRA OLARAK SAKLAYACAĞIM

Özel Bedestan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören Gülsüm Yüksek ise “Bizleri gelip ziyaret ettiğiniz ve oyunca dağıttığınız için çok mutluyum. Arkadaşlarımın da mutlulukları gözlerinden okunuyor. Bana hediye ettiğiniz oyuncağı evime götürüp saklayacağım’’ diye konuştu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz