- Hoşgeldiniz

Kızıl Panda’nın ismi ”Seko” oldu

Kızıl Panda’nın ismi ”Seko” oldu sitemize 06 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 275 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Darıca hayvanat bahçesinde yer alan ve nesli tükenmekte olan sevimli Kızıl Panda’yı maskot olarak belirleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü yönetimi, geçtiğimiz ay başlattığı maskotun isim bulma yarışmasını sonuçlandırdı. Kasım ayı süresince kulübün internet sitesi www.kbbkspor.com da ki ankete katılan vatandaşlar, birbirinden farklı ve çarpıcı isimler önerdi. Otuz gün süren ve 30 Kasım tarihinde son bulan yarışmaya rekor bir katılım gerçekleşti. 8.685 kişinin isim önerisinde bulunduğu yarışma sonucunda ilk elemeyi geçen on isim Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor yönetimi kurulunca değerlendirmeye alındı.

İKİ İSİM KAZANDI

Değerlendirme sonucunda sevimli kızıl pandanın ismi oy çokluğuyla “Seko” olarak seçildi. İki kişinin belirttiği maskot isim yarışması için Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübünde çekiliş yapıldı. Çekilişe kulüp başkanı İslam Yücel, yöneticiler Ömer İslamoğlu, Muhammed Feyzi Karabıyık, Kemal Ceylan, Ömer Bahadır Özyılmaz,Erhan Öztürk, koordinatörler katıldı. 8.685 kişi arasında Seko ismini yazan iki talihliden Ali Muhcu ile Serkan Şen arasında yapılan çekilişte ise Ali Muhcu, Samsung marka tablet pc’yi kazanan isim oldu. Seko isim önerisinde bulunan Serkan Şen’e ise teselli ödülü olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor takımın eşofmanı hediye edildi.

SEKA VE KOCAELİ’DEN ESİNLENDİM

Seko ismi önerisinde bulunan ve yarışmayı kazanan Ali Muhcu ise yaptığı açıklamada, ” Yarışmayı kazandığımdan dolayı çok mutluyum. Seko’nun anlamı Türkiye’nin ve Kocaeli’nin en eski fabrikası olan Seka Kağıt Fabrikasının ilk iki harfi olan” Se” ile Kocaeli’nin ilk iki harfi olan “Ko” dan esinlenerek bu ismi buldum. İsmim önerimi değerlendirerek seçen Kağıtspor’a çok teşekkür ediyorum. ”dedi. Kulüp Başkanı İslam Yücel ise “Kağıtspor’un artık herkes tarafından sevimli bir maskotu var. Maskotumuzun da artık güzel bir ismi oldu. Seko ile artık Kağıtspor özleşecek”dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :