- Hoşgeldiniz

Kıbrıs Gazileri Buluştu

Kıbrıs Gazileri Buluştu sitemize 05 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 675 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
Kıbrıs Gazileri Buluştu

 

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 39. yıl dönümünde, Türkiye’nin farklı illerinden gelen yaklaşık 100 Kıbrıs Gazisi,İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde Gölkaypark tabuluştu.

 

Kıbrıs Harekatı’nda Mareşal Fevzi Çakmak Komutanlığı’na ait D-351 Savaş Muhribi’nde görev alan gaziler, daha önceiki kez düzenledikleri buluşmanın üçüncüsünü İzmit’te gerçekleştirdiler. Başkan Doğan’ın da gazilere eşlik ettiği buluşmaya Gazi Hakkı Gürses, Emekli Korgeneral Alev Gümüşoğlu, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar ve gaziler katıldı.

 

DOĞAN: HAKKINIZI ÖDEYEMEYİZ
İzmit Belediyesi olarak tarihe büyük önem verdiklerini dile getiren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, tarih odaklı yapılan çalışmalar hakkında gazilere bilgi verdi. Tarihin asla unutulmaması, tarihten ders alınması ve gençlere tarihin en iyi şekilde öğretilmesi gerektiğine inandığını dile getiren Doğan ” sizler bizlerin refah içinde yaşamasını sağlayan mimarlarsınız. Ne yapsak sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Allah sizden razı olsun” dedi.

 

VATAN İÇİN NE GEREKİYORSA ONU YAPARIZ

 

Kocaeli ‘den 35 kişilik bir askeri bir askeri birliğin görev yaptığı harekatta kullanılan gemilerin müze yapılmasına çok sevindiklerini dile getiren Gaziler ” bizler bu vatan için ne gerekiyorsa onu yaparız” dediler. Buluşmanın sonunda Emekli Korgeneral Alev Gümüşoğlu desteklerinden ötürü Başkan Doğan’a plaket verdi.

jpeg

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :