- Hoşgeldiniz

Kemal Kılıçdaroğlu Başbakanı Topa Tuttu

Kemal Kılıçdaroğlu Başbakanı Topa Tuttu sitemize 26 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 474 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Kemal Kılıçdaroğlu Başbakanı Topa Tuttu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu

İşte Kılıçdaroğlu‘nun sözlerinden satır başları:

Yurttaşlarım unutmaması gereken bir hatırlatmayı yapmak isterim. 16 Şubat 1999. Abdullah Öcalan‘ın Kenya‘da yakalanıp Türkiye‘ye getirildiği tarihtir. Öcalan yakalandı getirildi, PKK’nın bütün unsurları yurtdışına çıktı. Türkiye‘de terör sonlandırıldı. 2002’ye kadar kimsenin burnu kanamadı. Yurttaşlarıma soruyorum. 2002’den 2013’e ne oldu? Nasıl bu PKK’nın silahlı öğeleri Türkiye‘ye nasıl yerleştiler? İktidarda kim vardı? Onun adı Recep Tayyip Erdoğan mıydı acaba?

HADİ CANIM SEN DE

İfade özgürlüğünü, medya özgürlüğünü ayaklar altına alacaksın. Sonra bana demokrasi dersi vereceksin. Hiç kimsenin yapılanlardan haberi yok. AKP’li vekillere soruyorum, gelişmelerdenhaberiniz var mı? Yoksa dönüp sormazlar mı siz nasıl milletvekilisiniz? Kapıkulu musunuz? Neden bağımsızlık ve özgürlükten tavır almıyrosunuz? Terör örgütüyle anayasa görüşmesi yapacaksınız TBMM’yi noter gibi göreceksiniz, bunu asla ve asla kabul etmiyoruz. Doğu’da da Batı’da da yaşayan insan kaygılı. Türkiye‘de demokrasi eksikliği var. Önce bu ülkenin aydınlarının bunu çok iyi bilmesi lazım. Yazdırmıyorlar, susturuyorlar.. Oturuyorsunuz sabahtan akşama CHP’yi eleştiriyorsunuz. Hükümete sesleniyorum, siz demokrasi konusunda barış konusunda insan hakları konusunda samimiyseniz benim önerilerim olacak;

Özel Yetkili mahkemeleri gelin kaldıralım. Sıkı Yönetim Mahkemesi onları bırakın. Onları kaldırdık diyecekler ama halkı kandırmaktan vazgeçin. Demokrasiyi mi istiyorsunuz? Gelin Özel Yetkili mahkemeleri kaldıralım.

Milletin seçtiği milletvekillerini siz hangi gerekçeyle hapiste tutuyorsunuz? Millet onları parlamentoda görev yapsın diye seçti. Açın o kapıları milletvekilleri gelsin parlamnetoda görev yapsın.

Anayasamızın 54. maddesi var; herkes önceden izin almadan silahsız gösteri yapma hakkına sahiptir. Buyurun yapın bakalım biber gazı cop her şey var. Bırakın millet yürüsün enerjisini boşaltsın.

Özel yetkili mahkemeler nedeniyle bir çok öğrenci tutuklandı. O anneler babalar çocuklarını üniversiteye hangi umutlarla gönderdi? Özgürlük mü istiyorsunuz? Demokrasi mi istiyorsunuz getirin bu ayıba da son verelim?

Siyasal Partiler yasasını getirelim değiştirelim, lider sultasına son verelim? Milletvekillerini yazıyoruz alt alta sonra bunları seçeceksiniz diyoruz. Getirin bu değişikliği elinizden tutan mı var?

Bir demokrasi hırsızlığı yaşanıyor memlekette. Vatandaş gidiyor oy veriyor vekil gidiyor başka partiye. Buna oy hırsızlığı deniyor ve getir barajı yüzde 5 ya da yüzde 1 yapalım. Oturup bunu terör örgütüyle konuşacağına bu ülkeye demokrasiyi getir.

.

Türkiye‘de medyanın özgürce olduğunu düşünen biri el kaldırsın dedim Koç Üniversitesi’nde. Tek bir kişi el kaldırmadı. Demokrasi önce insanların kafasında olur. Sabah akşam küfredeceksin sonra demokrasi diyeceksin.

76 MİLYONU ÖCALAN’IN AĞZINA MAHKUM ETTİ

76 milyonu Öcalan’ın ağzına mahkum ettin. Bu durum seni utandır mıyor mu?

chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz