- Hoşgeldiniz

Karayılan’dan Nevruz Mesajı!

Karayılan’dan Nevruz Mesajı! sitemize 22 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 683 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Karayılan’dan Nevruz Mesajı!

-“PKK SAVAŞA DA BARIŞA DA HAZIR”-

ANF’ye göre Karayılan, 2013 Nevruzunun “çok tarihi bir aşamada karşılandığını” belirterek “Kürt özgürlük mücadelesinin tüm Kürdistan’da çok önemli ve hassas bir aşamaya geldiğini” bildirdi. Karayılan, Suriye’deki Kürtlerin mücadelesinin başarısı ile “Kuzey Kürdistan hamlesinin” Öcalan’ın böyle bir adım atmasına yol açtığını savundu.
-“PKK SAVAŞA DA BARIŞA DA HAZIR”-

Ortadoğu’daki mevcut koşullar, ellerindeki imkânlar ve gücün, Kürdistan’ı özgürleştirmek için bugün kendilerine güven verdiğini belirten Karayılan, “Ama biz her koşulda savaş istemiyoruz. Eğer egemen devletler hazır ise, biz de barışçıl yollarla Kürdistan’ı özgürleştirmeye hazırız. Herkes bilmeli ki, PKK savaşa da barışa da hazırdır. Bu temelde, Önder Apo’nun başlattığı süreci kararlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Bu bir mücadele sürecidir, sadece Batı Kürdistan için değil, tüm Kürdistan için önemlidir. Önderliğimiz bu yeni süreçte Kürt sorununu tüm parçalarda çözmek istiyor” şeklinde konuştu.

-“2013 YA SAVAŞLA, YA DA BARIŞLA ÇÖZÜM YILI OLACAK”-

Bu süreç karşısında herkes görev düştüğünü belirten Karayılan, “2013 yılı ya savaşla ya da barışla çözüm yılı olacak. Kürt sorunu artık çözülecek” dedi.

murat_karayilan

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz