- Hoşgeldiniz

Karatecimiz Merve Tekin, Balkan Şampiyonu Oldu

Karatecimiz Merve Tekin, Balkan Şampiyonu Oldu sitemize 03 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 509 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Karatecimiz Merve Tekin, Balkan Şampiyonu Oldu

42 kiloda Türkiye şampiyonu olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un başarılı karatecisi Merve Tekin, aynı başarısını Balkan şampiyonasında da göstererek altın madalya kazanarak balkan şampiyonu oldu. Sırbistan’ın Kragujevac şehrinde düzenlenen Balkan Şampiyonası’na Merve Tekin ile birlikte türk karateciler damga vurdu. Yıldızlar, ümitler, gençler ve 21 yaş altı kategorilerinde toplam 134 sporcuyla organizasyona katılan Ay-yıldızlı ekip 25 altın, 22 gümüş ve 20 bronz madalya kazanarak en başarılı ülke oldu.

İLK AVRUPA SINAVINI, GEÇTİ

13 ülkenin yer aldığı Balkan Şampiyonası’nda 67 madalya elde eden Türkiye’yi ev sahibi Sırbistan 10 altın, 10 gümüş ve 29 bronz madalya ile takip etti. Minikler ve yıldızlar liginde Türkiye şampiyonu olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor yıldız karatecisi, ilk Avrupa sınavından da başarıyla döndü. Zorlu rakiplerini yenen Merve, altın malaya kazanarak kariyerine Türkiye şampiyonlukların yanı sıra Balkan şampiyonluğu ’da eklemiş oldu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz