- Hoşgeldiniz

Karaosmanoğlu, Başbakan’a Körfez sahillerini havadan gösterdi

Karaosmanoğlu, Başbakan’a Körfez sahillerini havadan gösterdi sitemize 04 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 18.300 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Karaosmanoğlu, Başbakan’a Körfez sahillerini havadan gösterdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmit Körfez Geçişi Köprüsü’nün temel atma töreni için geldiği Kocaeli’de kenti ve İzmit Körfezi’ni havadan inceledi. Helikopterle kentin üzerinde dolaşan Başbakan Erdoğan’a Başkan Karaosmanoğlu tarafından detaylı bilgi aktarıldı.

HELİKOPTERLE İNCELEME

Dilovası-Hersek arasında yapımı devam eden İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nün temelini atmak için ilimize gelen Başbakan Erdoğan, helikopterle Kocaeli’ni havadan inceledi. Başbakan Erdoğan’a helikopterle yaptığı incelemede Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu eşlik etti.

BAŞKAN DETAYLI BİLGİ VERDİ

Başbakan Erdoğan, Kocaeli genelinde ve İzmit Körfezi’nin çevresinde yapılan alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla İzmit Körfezi’nin temizlenmesinin yanı sıra sahil düzenlemeleriyle ilgili Başkan Karaosmanoğlu’ndan detaylı bilgi aldı. Başkan Karaosmanoğlu, İzmit Körfezi’ni çevreleyen sahil bandında yapımı tamamlanan ve devam eden plaj ve sahil düzenlemeleri, İzmit Körfezi’nde canlı yaşamının yeniden başlamasıyla ilgili Başbakan Erdoğan’a bilgi aktardı.

ÇEVRE ÖDÜLÜ KAZANMIŞTI

Başkan Karaosmanoğlu, helikopterle yapılan incelemede Başbakan Erdoğan’ın çalışmalarla ilgili yönelttiği soruları da yanıtladı. Başbakan Erdoğan, İzmit Körfezi’nin temizlenmesiyle ilgili çalışmalardan memnun olduğunu belirtti. Öte yandan geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da düzenlenen AK Parti Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit Körfezi ve Körfez Havzası Geri Kazanım Projesi ödüle layık görülmüştü. Başkan Karaosmanoğlu, sempozyumda ödülünü Başbakan Erdoğan’ın elinden almıştı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz