- Hoşgeldiniz

Karamürsel Altınkemer Kültür Merkezi tamamlandı

Karamürsel Altınkemer Kültür Merkezi tamamlandı sitemize 26 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.478 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Karamürsel Altınkemer Kültür Merkezi tamamlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi halkın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla kentte kültür merkezleri inşa ediyor. Bu kapsamda Karamürsel’de yapılan Altınkemer Kültür Merkezi’nin yapımı tamamlandı.

ROMA MİMARİSİ

Karamürsel Altınkemer sahilinin hemen yanında inşa edilen Kültür Merkezi farklı mimari yapısıyla göze çarpıyor. Roma dönemi mimarisini andıran yapısıyla kültür merkezi sosyo-kültürel programlara ev sahipliği yapacak. Karamürsel’in girişinde yer alan yapı ihtişamıyla da göz dolduruyor. Kültür merkezinin sahile bakan geniş bir terası bulunuyor. Bu teras kent ve deniz manzarasıyla kültür merkezine hoş bir hava katıyor. Yapının ikinci katında kurs sınıfları olarak kullanılmak üzere 4 oda bulunuyor.

 

224 KİŞİLİK ÇOK AMAÇLI SALON

Bölgedeki halkın düğün, seminer gibi kültürel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak olan kültür merkezi 3 bin metrekare kullanım alanına sahip. Kültür Merkezin’in 224 kişilik çok amaçlı kapalı salonu, 192 kişilik de açık düğün salonu bulunuyor. Bin 754 metrekare alan üzerine kurulan Kültür Merkezi bodrum, zemin ve bir kattan oluşuyor.

ÇEŞİTLİ AMAÇLAR İÇİN KULLANILIYOR

Kültür Merkezleri bünyesinde kurulan kurslarda halka çeşitli eğitimler veriliyor. Düğün, konferans ve seminer gibi kültürel organizasyonlarla kültür merkezleri cazip mekânlar haline oluyor.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz