- Hoşgeldiniz

İzmit’te Olaylı Nevruz Kutlaması

İzmit’te Olaylı Nevruz Kutlaması sitemize 18 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 969 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit’te Olaylı Nevruz Kutlaması

BDP Tahrik Etmeye ve Sözde Barış Sürecini Saboteye Devam Ediyor

BDP’lilerin düzenlediği Nevruz yürüyüşü PKK gösterine dönüştü. Teröristbaşı Öcalan lehine slogan atan grup çevredeki araçlara da zarar verdi.apo-

BDP Kocaeli İl Teşkilatı’nın organizasyonuyla bugün İzmit’te düzenlenen nevruz kutlamaları sırasında olaylar çıktı. Leyla Atakan Caddesi’nde toplanan BDP’liler PKK ve bebek katili apo  lehinde sloganlar atmalarına emniyet güçleri sessiz kalınca,  bu sırada İsmetpaşa Stadı’na maça giden 50′yi aşkın “Hodri Meydan” üyesi Kocaelispor taraftarı, bu sloganlara tepki verdi. Daha sonra kalabalık hızla arttı ve yaklaşık 500 kişiye ulaştı.

Kocaelispor taraftarları  BDP’lilerin bulunduğu yere doğru yürümeye başlayıncabu kez  polis hemen harekete geçti.  Çıkan arbedede bazı araçlar hasar gördü, baygınlık geçirenler oldu.Olaylar sırasında polis kocaelispor taraftarı 30 kişiyi gözaltına aldı.

BDP’liler daha sonra Nevruz kutlaması için polisin çember altına aldığı Perşembe pazarı’na gitti. Kocaeli Halkı tepki olarak Nevruz kutlamasının yapıldığı yerin çevresindeki binalarda bulunan ev ve işyerlerinin balkon ve pencerelerine Türk bayrakları astı.

izmit-te-nevruz-kutlamalarinda-iki-grup-arasi-4434452_o-250x200nevruz-gerginligi

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz