- Hoşgeldiniz

izmite Sarıkamış şehitleri için anıt yapılacak

izmite Sarıkamış şehitleri için anıt yapılacak sitemize 06 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 409 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

izmite Sarıkamış şehitleri için anıt yapılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kardeş şehir protokolü imzalamak için gittiği Kars’ta Sarıkamış ilçesini ve şehitlikleri de ziyaret etti. Başkan Karaosmanoğlu, “Sarıkamış şehitlerimiz anısına, ilçe merkezinde şehitlerimizin ruhuna, ruhaniyetine uygun, güzel bir anıt yapacağız” dedi.

SARIKAMIŞ’I ZİYARET ETTİ

Başkan Karaosmanoğlu, Kars’taki temaslarının ardından Sarıkamış ilçesine geçti. Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş’un eşlik ettiği Başkan Karaosmanoğlu, burada Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan ve Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen’i ziyaret etti. Başkan Karaosmanoğlu, vatanı uğruna canlarını, kanlarını feda eden büyük insanların, aziz şehitlerin yattığı bu toprakları ziyaret etmek amacıyla Sarıkamış’a geldiğini açıkladı.

 

GÜZEL BİR ESER OLACAK

Bu yılın ocak ayında Türkiye Sarıkamış Şehitleriyle Yürüyor Anma Programı’na katıldığını ve Kızılçubuk mevkiinde onbinlerle birlikte yürüdüğünü hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Aziz şehitlerimizin ruhunu yaşatabilmek adına kaymakamımızla ve belediye başkanımızla bir proje yaptık. Şehitlerimizin ruhuna, ruhaniyetine uygun burada bir eser yapalım istedik. Burada yapacağımız proje anıtsal bir proje olacak. Hem şehitlerimiz canlandırılacak, hem de herkesin ruhuna hitap edebilen güzel bir anıt olması için çaba sarf edeceğiz. Yapılacak anıt projesinin 2013 yılı içinde tamamlanmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz