- Hoşgeldiniz

İzmit Gündoğdu´da Tapu Sevinci Yaşandı

İzmit Gündoğdu´da Tapu Sevinci Yaşandı sitemize 21 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 777 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit Gündoğdu´da Tapu Sevinci Yaşandı

İzmit Belediyesi Gündoğdu, Ayvalık, Özbek ve Boğaziçi Bölgeleri’ndeki tapu mağduru vatandaşlara sevindirici haberi verdi.  Yaklaşık 90 hektarlık alanda, 818 kişiyi ilgilendiren şuyulandırma sorununu çözen İzmit Belediyesi, vatandaşlarıntapularını dağıtmaya başladı.

Gündoğdu Mahalle Muhtarı Çetin Ersoy, Yeşilova MahalleMuhtarı Selahattin Kural ve vatandaşların katıldığı temsili tapu dağıtım töreninde konuşan, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, ” bir süredir çözümü için uğraştığımız Gündoğdu,Ayvalık, Özbek ve Boğaziçi Bölgelerimizin tapu sorunu İzmit Belediyesi’nin kararlı çalışmaları sonucunda çözülmüştür. Belediyemiz önceki dönemlerde çeşitli nedenlerle vazgeçilen, şuyulandırma işlemleri yapılamayan bu alandaki çalışmalarını başarı ile tamamlamıştır.

Yıllardır çözülemeyen sorun çözülmüştür” dedi.

tapu

 

 

 

Daha önceki dönemlerde başlatılan şuyulandırmaçalışmalarının vatandaşın tepkisi nedeniyle iptal edildiğini hatırlatan BaşkanDoğan, ” İzmit Belediyesi Türkiye’de ilk kez vatandaşa bire bir olarakşuyulandırma ne demek anlatmış, bu konuda hazırladığı kitapçıklarla vatandaşınıbilgilendirmiştir. Yapılan bu çalışmalar sonucunda, vatandaşımızın da onayıyla,şuyulandırma işlemleri sorunsuz olarak çözülmüştür. Bu durumdan vatandaşlarımızyüzde 95 gibi yüksek bir oranla memnun kalmıştır. Bölgedeki tümvatandaşlarımıza, İzmit’imize hayırlı olsun” dedi.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz