- Hoşgeldiniz

İZMİT ÇİFTCİSİ İLE GÜÇLÜ

İZMİT ÇİFTCİSİ İLE GÜÇLÜ sitemize 22 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 512 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

İZMİT ÇİFTCİSİ İLE GÜÇLÜ

 

Dünya Çiftçiler günü nedeni ile İzmit Belediyesi ve İzmit Ziraat Odası’nın ortak bir kutlama yapılacağını söyleyen Doğan, “Dünya ne kadarileriye giderse gitsin çiftçisi güçlü olan ülke güçlüdür. Her zaman tarıma ve çiftçiye ihtiyaç olacaktır. Kocaeli toprakları tarım yapmaya çok müsait. Biz 365 gün tarım yapılacak noktaya gelmeliyiz. 52 köy artım İzmit Belediyesi’nin sınırlarına girdi. Her yıl Ziraat Odası önderliğinde yapılan etkinliğe bizde dahil oluyoruz. Çiftçiler gününde onların yanında olmak bizim için bir onurdur” dedi.

 

HERKESİ DAVET ETTİ

 

Ortak bir etkinlik programı çıkartıldığını söyleyen Başkan Doğan, bütün çiftçilerin çiftçiler gününü kutlayarak, tüm İzmit ve Kocaeli halkını etkinliklerine davet etti. Çiftçi olmayanları da programa davet edenDoğan, “Programa şehir dışında da katılım olacak. Bu sene çok farklı biretkinlik ortaya çıkaracağız. İzmit Belediyesi’nin olduğu her yerde farklılıkolacaktır” dedi. Program ile ilgili bilgi veren İzmit Ziraat Odası BaşkanıYusuf Karaaslan, saat 11.00’de etkinliğin başlayacağını belirtti.

 

RENKLİ ETKİNLİK

 

Etkinlikte Eskişehir Söğüt Yaren Zeybek Ekibi, 350güreşçinin katılacağını söyleyen Karaaslan, “En iyi hayvan yetiştiricisi ödülü verilecek. Etkinlik alanında mutlaka stantlarımız olacak. Ayrıca Kocaeli’ninher bölgesinden araç kaldıracağız ve İzmit merkezde de araçlar kaldırılacak.Etkinlikten sonra yöresel yemekler ve pilav üstü döner ikramı yapılacak” dedi.

 

KÖY KONAKLARIGELİYOR

 

Köylerde birer etkinlik yapılabilecek olan meydançalışmaları yapmayı planladıklarını söylediklerini belirten Doğan, açma kapamaşeklinde bir platform kuracaklarını kaydetti. Köy konaklarını da yapmayabaşlayacaklarını ifade eden Doğan, “Köy konaklarında geleneksel yapıyı bozmadanmuhtarlık, çok amaçlı bir salon olmasını sağlayacak çalışma olacak. Moderntarımın geliştirilmesi ve bir ticaret amacı güden bir çalışma yapılması içindesteklemeler yapacağız” dedi.

 

DERSIMIZE IYI ÇALIŞIYORUZ

 

Köylerimizi ve köylülerimizi bozmadan şehir kalitesindedizayn etmek istiyoruz. Güzel köy havasını ve doğasını koruyarak yapacağız.Kentten köylere göçü sağlayacağız. Bunların Büyükşehir Belediyesi ile ortakyapılacağını ifade eden Doğan, “Biz dersimize iyi çalışıyoruz. İzmitBelediyesinin farkını köylerde de yaşatacağız” dedi. Kocaeli’nin ilk köylüpazarını Haziran ayında Cumhuriyet Mahallesi’nde açacaklarını söyleyen Doğan,önümüzdeki süreçte de batıda bir çalışma yapacaklarını kaydetti.

jpeg

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz