- Hoşgeldiniz

İzmit Belediyesi’nin geleneksel toplu nikah etkinliğine başvurular başladı

İzmit Belediyesi’nin geleneksel toplu nikah etkinliğine başvurular başladı sitemize 30 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 509 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit Belediyesi’nin geleneksel toplu nikah etkinliğine başvurular başladı

 

Şimdiye kadar 4 kez yapılan ve 222 kişinin evlendirildiği toplu nikahın bu seneki etkinliği için başvurular alınmaya başlandı.

 

Belediyenin Yazı İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Evlendirme Birimi’nden alınan bilgiye göre toplu nikah etkinliği ile evlenecek çiftler 19 Nisan tarihine kadar Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki Evlendirme Memurluğu’na başvuracaklar. Toplu nikah ile ilgili 52 mahalle muhtarlığına gerekli bilgilendirmenin yapıldığı belirtilerek “Toplu nikah etkinliğinden yararlanmak isteyen çiftler, nüfus cüzdanı ve fotokopisi (fotoğraflı TC kimlik nolu), muhtarlıktan fakirlik belgesi, aile hekiminden evlilik içins ağlık raporu ve 6’şar adet fotoğraf ile başvurularını yapabilecekler. Yapılan açıklamada 16 yaşını bitirenlerin mahkeme kararıyla 17 yaşını bitirenlerin de anne babalarının rızası ile evlenebilecekleri, 18 yaşını dolduranların ise kendilerinin müracaat edebilecekleri de ifade edildi.

 

Belediye yetkilileri, toplu nikahın amacının daha önceden evlenmelerine rağmen resmi nikahı bulunmayanların evliliklerinin resmi kayıt altına almak olduğunu söylediler.

jpeg

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz