- Hoşgeldiniz

İzmit Belediyesi’nin geleneksel toplu nikah etkinliği 22 Mayıs Çarşamba Günü

İzmit Belediyesi’nin geleneksel toplu nikah etkinliği 22 Mayıs Çarşamba Günü sitemize 16 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 593 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İzmit Belediyesi’nin geleneksel toplu nikah etkinliği 22 Mayıs Çarşamba Günü
 

 

İzmit Belediyesi’nin geleneksel toplu nikah etkinliği 22 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında birlikte yaşayan fakat çeşitli nedenlerden dolayı resmi nikahı bulunmayanlara yönelik düzenlenen etkinlik 5 yıldan beri yapılıyor. Şimdiye kadar 450’e ye yakın çiftin etkinlik sayesinde evlilik cüzdanına kavuştuğu öğrenildi.

 

RESMİ NİKAHSIZ  ÇİFT SAYISI AZALDI

 

İzmit Belediyesi yetkilileri, yapılacak son toplu nikah etkinliği için 42 çiftin başvuruda bulunduğunu belirterek” Daha önceki yıllarda yaptığımız  toplu nikah etkinliklerinde ortalama 80-90 çift başvuruda bulunuyordu. Mahalle muhtarlarımızın da desteği ile yaptığımız duyurulara rağmen bu sene baş vuru sayısı yarıya düştü. Demek ki, yaptığımız proje sayesinde resmi nikahsız çift sayısında önemli bir azalma olmuş. Hedefimiz, kentimizde tek bir  resmi nikahsız çift bırakmamaktır” dediler. İzmit’te yılda ortalama 2900 çiftin  resmi nikah ile evlendikleri de kaydedildi.

toplu-nikah-jpeg

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz