- Hoşgeldiniz

İZMİT BELEDİYESİ, NAZIM HİKMET’İ ŞARKILAR VE ŞİİRLERLE ANDI

İZMİT BELEDİYESİ, NAZIM HİKMET’İ ŞARKILAR VE ŞİİRLERLE ANDI sitemize 17 Ocak 2022 tarihinde eklenmiş ve 19 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İZMİT BELEDİYESİ, NAZIM HİKMET’İ ŞARKILAR VE ŞİİRLERLE ANDI

İzmit Belediyesi, ünlü şair Nazım Hikmet Ran’ı 120’nci doğum gününde Cumhuriyet Parkı Aile Çay Bahçesi’nde düzenlediği ‘7 Beste 7 Şiir’ programı ile andı

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ‘İzmit Unutmaz’ ve ‘İzmit Şiir Günleri’ etkinlikleri kapsamında Türk Edebiyatının büyük ismi usta şair Nazım Hikmet’in 120’nci doğum günü dolayısıyla anma programı gerçekleştirdi. KYÖD ve Aydili Sanat Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen programda, şairin ve şaire bestelenmiş olan Seni Seviyorum, Kız Çocuğu, Mavi Liman, Karlı Kayın Ormanında, Ceviz ağacı, Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar ve Yiğidim Aslanım isimli eserleri seslendirildi.

Şarkılar Okundu, Şiirler Seslendirildi

İzmit Belediyesi Koordinatörleri Ozan Aksu ve Hakan Yalçın, Aydili Sanat Derneği Başkanı Suat Özdemir ve yönetim kurulunun yanı sıra vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği programda, müzisyenler Ümit Salih Bolol ve Ulaş İskenderoğlu çaldıkları ritimler ile konuklara keyifli bir akşam yaşattı. Programda ayrıca Nazım Hikmet’in seslendirilen; Masalların Masalı, Ben Senden Önce Ölmek İstiyorum, Ayrılış Hikayesi, Tahir ve Zühre Meselesi, Şehir akşamı ve Sen, Seni Düşünmek ve Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni şiirleri büyük beğeni topladı.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler : ,