- Hoşgeldiniz

İZMİT BELEDİYESİ, DUT BAHÇESİNİN YAZLIK BAKIMLARINI TAMAMLIYOR

İZMİT BELEDİYESİ, DUT BAHÇESİNİN YAZLIK BAKIMLARINI TAMAMLIYOR sitemize 29 Temmuz 2021 tarihinde eklenmiş ve 22 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İZMİT BELEDİYESİ, DUT BAHÇESİNİN  YAZLIK BAKIMLARINI TAMAMLIYOR

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, Mart ayında Süleymaniye Mahallesi’nde toprakla buluşturulan 500 adet ichinosa çeşidi dut fidanın yazlık bakımlarını gerçekleştiriyor

Üreten bir İzmit için önemli projeleri tek tek hayata geçiren ve kent insanı ile sürekli olarak iş birliğinde bulunan İzmit Belediyesi, geride bıraktığımız Mart ayında ipek böceği yetiştiriciliğine uygun olduğu belirlenen Süleymaniye Mahallesi’ndeki belediyeye ait yaklaşık 5 dönümlük alana 500 adet ichinosa çeşidi dut fidanı ekmişti. Fidanları toprakla buluşturduktan sonra düzenli olarak kontrollerine devam eden İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, şu sıralar alanın yazlık bakım çalışmasını gerçekleştiriyor.

İpek Böceklerine Besin Kaynağı Olacak

Bakım çalışmaları kapsamında ekipler; bölgede yabani otları temizliyor ve bazı böceklerin bitkilere zarar vermemesi adına ilaçlama yapıyor. Burada yetiştirilecek dut fidanları ile ipek böceklerine besin kaynağı oluşturmayı hedefleyen yetkililer, 2022 yılı içerisinde de böcek besleme evi projesini hayata geçirmeyi planlıyor. Dut bahçesi ve böcek besleme evi alanında üreticilere eğitimler verecek olan İzmit Belediyesi, uygun koşulları sağlayan çiftçilere de yetiştiricilik konusunda tecrübe kazanmaları için bu alanlarda üretim yapma olanakları sunacak.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler : ,