- Hoşgeldiniz

İzmit Belediyesi Atık Toplama Merkezi Yapacak

İzmit Belediyesi Atık Toplama Merkezi Yapacak sitemize 04 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 873 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit Belediyesi Atık Toplama Merkezi Yapacak

Örnek geri dönüşüm çalışmaları yapan İzmit Belediyesi bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Türkiye’de geri dönüşüm çalışmalarını ilk başlatan belediyelerden olan İzmit Belediyesi, ülkemizin ilk ve Avrupa’nın sayılı atık toplama merkezini hayata geçirecek.

İzmit Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, belediyenin Gültepe şantiye alanında yapılacak atık toplama merkezinin projesi hazır. Yaklaşık 1 dönümlük kapalı alanı olacak ve belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterecek merkezde ambalaj, elektronik, atık yağlar, kullanılmış lastikler, piller, motor yağları, aküler, eski ev eşyaları, inşaat atıkları, plastikler, gibi 12 çeşit atık toplanacak. Çelik konstrüksiyon sistemle yapılacak merkezde toplanacak atıklar ayrıştırılarak ekonomiye tekrar kazandırılacak. Avrupa standartlarındaki atık toplama merkezinin yaklaşık 100 bin liraya mal olacağı ve bir yıl içinde hizmete gireceği öğrenildi.

atik-toplama-merkezi

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :