- Hoşgeldiniz

İzmit Belediyesi Amatör Sporlara Yatırımlara Devam Ediyor

İzmit Belediyesi Amatör Sporlara Yatırımlara Devam Ediyor sitemize 24 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 516 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
 İzmit Belediyesi Amatör Sporlara Yatırımlara Devam Ediyor
İzmit Belediyesi’nin “Türkiye’de Amatör Spora Yapılan En Büyük Yatırım” ünvanına sahip prestij projesi Cephanelik Spor Kompleksi düzenlenen törenle hizmete açıldı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen tesisin açılışına Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Acar, amatör spor kulüpleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mehter gösterisi ile başlayan tören açılış konuşmaları, spor kulüplerine odalarının teslim edilmesi ve karizma şov gösterileri ile devam etti.

 

EN BÜYÜK YATIRIM

 

Türkiye’de amatör spora yapılanen büyük yatırım olma özelliği taşıyan Cephanelik Spor Kompleksi’ni hizmete açmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek konuşmasına başlayan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, sporun insanları birleştirici bir güç olduğunu söyledi.Spor ırkçılığın, ayrımcılığın, hoşgörüsüzlüğün panzehiridir diyen Doğan “Spor, insanlığın ortak dilini, hissiyatını yansıtan çok önemli bir platformdur” dedi.

 

SPOR DOSTU BELEDİYEYİZ

 

İzmit Belediyesi’nin spor dostu bir belediye olduğuna dikkat çeken Başkan Doğan “yaklaşık 10 Milyarlık Cephanelik Spor Tesisi, kurulduğu günden bugüne 12727 kişiye hizmet veren Gölkaypark, 16075 kişinin yararlandığı havuzlar, 16.369 kişinin katılımıyla bisiklet turları ile bisiklet kullanımını yaygınlaştıran anlayışımız, toplam 924.000 TL’lik malzeme yardımı, 1445 kişinin yararlandığı satranç okulu, Kocaelispor’a yapılan destekler ve alternatif spor dallarını tanıtarak sporun sadece futbol olmadığını gençlere anlatan anlayışımız spora olan yaklaşımımızın sonuçlarıdır” dedi. İzmit Belediyesi’nin ülkenin gelişmesi ve gelişmiş batılı ülkeler düzeyine ulaşabilmesi için genç kuşağın bedenen, ruhen, zihnen, fikren, ahlâken ve ilmen iyi yetiştirilmesi gerektiğine inandığını söyleyen Doğan projenin hayata geçirilmesine katkı sunan herkese teşekkür etti.

 

BAKAN KILIÇ: BAŞARILI BİR TESİS

 

Cephanelik Spor Kompleksi’ni açmak üzere şehrimize gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Cephanelik Spor Kompleksi’ni başarılı bulduğunu söyleyerek bu tesisin yapılmasında büyük emeği olan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Yapılan tesisin kentin spor kulüpleri için büyük kolaylık sağlayacağına inandığının belirten Bakan Kılıç, “İzmitsporu seven, başarılı sporcular yetiştiren en önemlisi spora önem veren genç, dinamik bir şehir. Bu şehrin her köşesinde bir tesis olmalı” dedi. Bakan Kılıç Gebze başta olmak üzere tüm Kocaeli’de spor konusundaki yatırımların artacağı müjdesini verdi.

 

PLAKETLER VERİLDİ

 

Açılış konuşmalarının ardından Cephanelik Stadyumunun yapımında kendilerine büyük destek veren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a plaket takdim etti. Başaran Spor Kulübü Başkanı Şenol Çiçek, Bekirpaşa Spor Kulüpleri adına amatör spora yaptığı desteklerden Başkan Doğan’a teşekkür ederek, plaket verdi. Şenol stadın şehirde faaliyet gösteren takımlar için büyük bir güç olacağını söyledi.

 

 

AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ

 

Açılış konuşmaları ve plaket takdimlerinin ardından açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri sonrasında sahada tur atmayı ihmal etmedi. Bakan Kılıç, sahayı turlarken minik sporcuların oyunlarına da eşlik etti.

 

ANAHTARLAR TESLİM EDİLDİ

 

İzmit’te faaliyet gösteren 16 amatör spor kulübünün tamamına soyunma odalarının teslim edildiği açılış töreninde kulüpler bundan sonraki maç ve antrenmanların burada yapılacağı bilgisini verdi.

 

 

DÖRT DÖRTLÜK TESİS

 

Yaklaşık 10 milyara mal olan Cephanelik Spor Kompleksi’nde 5 bin seyirci kapasiteli suni çim zeminli ve standart ölçülerde futbol sahası, 2 adet basketbol sahası, 2 adet tenis kortu, 2 adet voleybol sahası, alternatif spor alanları, kafeterya, sağlık merkezleri, 16 adet soyunma odası, 2 adet itfaiye alanı ve 2 adet ambulans bulunuyor.

 

Giriş çıkışlarda sorunların yaşanmaması için merdiven alanları çok geniş bırakılan tesiste futbol sahası dışına kurulan basketbol sahaları, voleybol sahaları ve tenis kortları nizami ölçülerde yapıldı Spor kompleksinin yanına ayrıca 500 araç kapasiteli otopark yapımına da başlandı.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz