- Hoşgeldiniz

İzmit´teki Asansörler Alarm Veriyor

İzmit´teki Asansörler Alarm Veriyor sitemize 23 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 775 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

 İzmit´teki Asansörler Alarm Veriyor

İzmit Belediyesinin ev sahipliğinde asansörlerin yıllık periyodik muayenesi konusunda bilgilendirme ve fikira lışverişi toplantısı yapıldı. Belsa’daki toplantıya İzmit Belediyesi İmar veŞehircilik Müdürü Reyhan Erbayrak, belediyenin teknik personeli, asansörlerin kontrollerinden sorumlu Liftinstituut Firması yetkilisi Metin Akça ile asansör montaj ve bakım  firmalarının yetkililerikatıldı. Toplantıda asansörlerin yıllık kontrolleri sırasında oluşan sıkıntılar ve bu sıkıntıların çözümleri konusunda neler yapılabileceği tartışılırken kontroller sayesinde önümüzdeki yıllar içerisinde tüm asansörlerin kusursuz duruma getirileceği konusunda fikir birliğine varıldı.

 

SÜRE DOLUYOR

 

İzmit Belediyesi sınırları içerisindeki tüm asansörlerin yıllık kontrollerinin 10 Ağustos 2013 tarihine kadar yapılmasının zorunlu olduğu  ve başvurusu bulunmayan bina yetkililerinin tüm sorumluluğu üzerine aldıkları konusunda  asansör firmaları tarafından uyarılmalarının gerekliliği üzerinde de durulan toplantıda şimdiye kadar yapılan asansör kontrolleri konusunda da bilgilendirilmede bulunuldu.

 

1100 ASANSÖRÜN 971’İ SINIFI GEÇEMEDİ

 

İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Reyhan Erbayrak, kent genelinde şimdiye kadar 1100 adet asansörün denetiminin tamamlandığını  bunlardan sadece  129 adet asansörün geçer not alıp onaylandığını971 adet asansörün ise  onaylanmayıp kırmızı etiket aldığını söyledi. Yapılan asansör kontrollerinin detaylı tablosu aşağıdaki gibi olduğu kaydedildi.

 

TÜM MUAYENE SONUÇLARI

İLK MUAYENE SONUÇLARI

İKİNCİ MUAYENE SONUÇLARI

Bugüne Kadar Yapılan Asansör Muayene Sayısı

Onaylanmayan Asansör Sayısı (Kırmızı)

İlk Muayenede Onaylanan Asansör Sayısı (Yeşil veya Sarı)

İlk Muayenede Onaylanmayan Asansör Sayısı

İkinci Muayenesi Yapılarak Onaylanan Asansör Sayısı (Sarı veya Yeşil)

1100

1094

6

1094

123

jpeg 
asansor

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz