- Hoşgeldiniz

İSU’nun “Mobil İş Emri Sistemi”Başarılı Bulundu

İSU’nun “Mobil İş Emri Sistemi”Başarılı Bulundu sitemize 27 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 525 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İSU’nun “Mobil İş Emri Sistemi”Başarılı Bulundu

Yaptığı dev yatırımlar ile bir yandan şehrin altyapı ihtiyaçlarını inşa etme görevini yerine getiren İSU Genel Müdürlüğü, bir yandan da altyapının sağlıklı ve verimli bir biçimde işletilmesi için teknolojiden yararlanıyor. Teknolojik imkanları yatırım ve işletmecilikte devreye alarak akıllı belediyecilikte Türkiye’de birçok ilkleri gerçekleştiren İSU Genel Müdürlüğü, saha çalışmaları için de İzmit’te “Mobil İş Emri Sistemi” projesini yürütüyor.

BUSKİ’DEN ZİYARET

Projeyi, İl genelinde uygulamayı planlayan İSU Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz ay Bursa’da Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen fuarda tanıttı. Projenin su ve kanalizasyon idareleri tarafından büyük ilgi görmesi üzerine Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi’nden (BUSKİ) Bilgi İşlem Daire Başkanı Bülent Özdemir ve Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Mehmet Sait Ayık’tan oluşan bir heyet İSU Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

BİLGİ VERİLDİ

İSU Bilgi İşlem Daire Başkanı İsmail Gülsoy tarafından ağırlanan BUSKİ heyetine, projenin Alo 185 boyutundan başlayarak aşamaları ve etkileri anlatıldı. Buradan uygulamanın yapıldığı Plajyolu Şantiyesine geçen BUSKİ heyetine, İzmit Şube Müdürlüğü şantiye idarecileri tarafından ALO 185’ten kendilerine gelen arıza ihbarlarının ve yaptıkları çalışmalar hakkında tablet bilgisayarlar üzerinden uygulamalı olarak bilgi verildi.

NELER SAĞLIYOR

Kurum mühendisleri tarafından projelendirilerek geliştirilen sistem, ekiplerce gerçekleştirilen altyapı çalışmalarının tablet bilgisayarlar üzerinden tam otomasyon ile takibinin yapılmasına, belgelendirilmesine ve kayıt altına alınmasına imkan veriyor. Ayrıca, çalışmalarda etkinlik, verimlilik ve hız artışı sağlıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz