- Hoşgeldiniz

İstanbul ve Diyarbakır’da 1 Mayıs

İstanbul ve Diyarbakır’da 1 Mayıs sitemize 01 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 521 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İstanbul ve Diyarbakır’da 1 Mayıs

İstanbul’da 1 Mayıs yasaklanıp, Türk bayrağı açanlara tazyiklu su sıkılırken, Diyarbakır’da PKK paçavraları havalarda uçuştu. Kimse müdahale etmedi…

İstanbul’da 1 Mayıs’ı kutlamak için toplanan kalabalıklar Beyoğlu, Şişli ve Beşiktaş’ta polisin sert müdahalesiyle karşılaştı. Ellerinde Türk bayraklarıyla onlarca çevik kuvvet polisinin karşısında duran vatandaş Reuters fotomuhabiri Murad Sezer’in objektifine böyle takıldı. Polisin ellerinde Türk Bayrağı ve Atatürk posteri olanlara acımasız şekilde müdahale edip, gaz ve su sıkması büyük tepki topladı.

Diyarbakır’da ise polisin gazı değil, açılımın gazı vardı!.. 1 Mayıs kutlamaları PKK şovuna döndü. Ellerinde PKK paçavraları ve İmralı canisi Apo’nun posterleriyle halay çekenlere polis herhangi bir müdahalede bulunmadı. Miting için polis göstermelik bir güvenlik önlemi alırken, katılımcıların davul zurna eşliğinde halaylar çektiği görüldü.

ÖCALAN SERBEST KALSIN’
İşçilerin, emekçilerin bayramı olan 1 Mayıs’ın PKK şovuna dönüşmesiyle ‘Apo’ya özgürlük’ çağrıları da her zaman olduğu gibi tekrarlandı. BDP Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna, “Eğer Kürtlerin silahsızlandırılması ve Kürtlerin silahsız mücadele vermesi isteniliyorsa cezaevlerinin boşaltılması, dağdaki PKK gerillalarının siyaset yapmasının önündeki engellerin kaldırılması ve Öcalan serbest bırakılarak onlara öncülük etmesi sağlanmalıdır” diye konuştu.

istanbul-diyarbakir-1-mayis

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz