- Hoşgeldiniz

iş sağlığı güvenliği kanunu ve işverene getirdiği yükümlülükler semineri

iş sağlığı güvenliği kanunu ve işverene getirdiği yükümlülükler semineri sitemize 01 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 469 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

iş sağlığı güvenliği kanunu ve işverene getirdiği yükümlülükler semineri

Dr. Gülsüm Öksüzömer Yılmaz tarafından iş sağlığı güvenliği kanunu ve işverene getirdiği yükümlülükler konularında seminer verildi.

GÜNDE 4 İŞÇİ HAYATINI KAYBEDİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda yapılan seminerde 631 sayılı kanun ile ilgili genel yükümlülükleri ve işverene getirdiği hükümlülükleri hakkında bilgi verildi. Seminerde Avrupa Ajansı’nın verilerine göre 5 Bin 500 kişinin hayatını kaybettiği 75 Bin kişinin sürekli iş görmez duruma geldiği ifade edildi. Ülkemizde günde 4 işçinin hayatını kaybettiği ve 5 işçinin sürekli iş göremez durumuna geldiği belirtildi.

ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER

Bu kapsamda alınması gereken önlemler şu şekilde sıralandı. Televizyon üniteleri veya diğer malzemeler çalışanların üzerine düşmeyecek şekilde sabitlenmelidir. Çalışanlar temizlikte kullanılan kimyasalların tehlikeleri ve kullanımı konusunda bilgilendirilmelidirler. Temizlik yapılan alanda kaymayı önlemek için gerekli önlemler alınmalıdır. Eskime ve hasarlanma halinde zemine onarım yapılmalıdır.

 

NELER YAPILMALI?

Kırık veya dengesiz duran mobilyalar değiştirilmelidir. Çalışma yapılan alanlara uyarı levhaları konulmalıdır. Özelliğini kaybetmiş kablolar derhâl yenileriyle değiştirilmelidir. Hasarlı priz ve kablolar ile arızalı elektrikli ekipmanlar yenileri ile değiştirilmelidir. Olaylarda karşısında çalışan insanlar müdahil olmaktan kaçınarak derhal işverene haber vermeleri konusunda bilgilendirilmelidir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz