- Hoşgeldiniz

İlköğretimde öğrenim gören öğrencilerin sınıfta kalma korkusu yeniden geliyor

İlköğretimde öğrenim gören öğrencilerin sınıfta kalma korkusu yeniden geliyor sitemize 24 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 2.173 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İlköğretimde öğrenim gören öğrencilerin sınıfta kalma korkusu yeniden geliyor

Sürekli devamsız ve derslerinden yeteri kadar not alamayan bütün öğrenciler sınıf tekrarına bırakılacak.

İl milli eğitim müdürlüklerine yazı gönderen MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, “okula devamı sağlanamayan sürekli devamsız öğrenciler ile derslerden yeteri kadar not almamış kaynaştırma ve özel eğitim öğrencileri de dahil, ilköğretim kurumlarında benzer konumdaki tüm öğrencilerin e-okul tarafından sınıf tekrarına bırakılacağını” açıkladı.

İlgili yönetmelikler kapsamında ilköğretim kurumlarına kaydedilen mecburi ilköğretim çağındaki öğrencilerin velilerinin öğrencilerin okula devamını sağlamakla yükümlü olduğunu vurgulayan Kocabıyık, okul yönetimlerinin, milli eğitim müdürlüklerinin, il eğitim denetmelerinin, muhtarlar ve mülki amirlerin de bu sorumluluğu taşıdığını söyledi.

Böylece İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde “Öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılmaz” ve “Kaynaştırma ve özel eğitim sınıflarında eğitimlerine devam eden öğrencilere başarısızlıklarından dolayı sınıf tekrarı yaptırılmaz” ifadeleri de tarih oymuş oldu.

ilkokul-ogrencileri

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz